Що потрібно знати про перевезення багажу в лоукостах

baggage_airportПравильна організація багажу дуже важлива для здешевлення подорожі.
Звичайно, якщо ви обираєте “Люфтганзу” та інші класичні авіакомпанії, вам у більшості випадків не доведеться турбуватися про “утискання” валіз і рюкзаків. Але слід визнати, що лоукостами літати таки дешевше. А знаючи особливості “багажної” політики бюджетних авіакомпаній, можна істотно зменшити незручності, спричинені особливими вимогами до розмірів і вмісту поклажі, що перевозиться.

“Смак подорожника” класифікував норми з цього приводу. І між іншим, дійшов висновку: в найбільшому українському лоукостері можна безкоштовно перевезти більше центнера чогось потрібного – якщо подорожувати групою хоча б із трьох осіб.

Wizz Air Ukraine

Якщо ви летите літаком Wizz Air Ukraine (більшість рейсів з України і в Україну, крім Будапешта і Лондона-Лутона)
– у вас, як у кожного пасажира, без додаткової оплати є право безкоштовно провозити один предмет ручної поклажі в салоні літака і одну одиницю зареєстрованого багажу, здану в багажне відділення.
Максимальні габарити ручної поклажі “Wizz Air Україна”: 56 х 45 х 25 см (для їх дотримання в аеропортах є спеціальні короби), максимальна вага – 10 кг.
Максимальна вага зареєстрованого багажу – 32 кг.

У ручну поклажу варто поміщати цінності, документи, путівки, ключі, першочергово потрібні ліки, серветки (в т.ч. вологі – для очищення підголівників шкіряних крісел у салоні), інші предмети першої необхідності, ноутбуки, телефони та іншу електроніку, книги для читання в салоні. Хоча, що стосується літератури, то краще зекономити на її фізичній вазі та об’ємі і закачати книги в телефон або інший гаджет.

Нагадаємо, якщо ви берете в салон косметику і рідини, вони – у флаконах не більше 100 мл кожен – мають бути складені окремо в прозорий пакет розмірами максимум 20х20 см. Колючі та ріжучі предмети в салоні перевозити заборонено. Так що не забудьте перекласти в багаж такий потрібний складаний швейцарський ніж зі штопором і відкривачкою.

Відповідно, в зареєстрований багаж, крім іншого, варто покласти пляшку води – щоб втамувати спрагу в аеропорту відразу після отримання сумки/валізи на багажній стрічці; інше скло або напої; харчові продукти; ніж, штопор та інші колючо-ріжучі предмети, якщо вони потрібні вам у подорожі.

Якщо ви максимально економні, то навряд чи будете купувати під час польоту у люб’язних стюардес воду або пиво, переплачуючи втридорога. Теоретично, після здачі багажу якесь питво – перед посадкою на борт – можна купити в магазині “дьюті фрі”. Або в крайньому випадку – набрати в туалетній кімнаті з водопровідного крана. Ну, коли шлях неблизький, а ви знаєте, що будете вмирати від спраги. Хоча, звичайно, краще напитися заздалегідь, скільки тієї дороги 🙂

Для дітей віком до 2 років у салон можна брати їжу для дитини, складну коляску або колиску.
Для людей із фізичними вадами – милиці.

Image: Travelers line up to get their luggage

Порада
Якщо ви відправляєтеся в подорож ненадовго – є сенс умістити всі речі лише в один компактний рюкзак. Тоді вам не доведеться чекати вивантаження багажу з літака, пантруючи в очікуванні своєї валізи або сумки на транспортері. Ви серед перших пройдете паспортний контроль і вийдете за межі аеропорту – а значить, встигнете раніше дістатися до міста, до вокзалу пересадки і т.д. Але в такому випадку, звичайно, доведеться пожертвувати якимсь додатковим вантажем, консервами та іншої їжею, водою і ножами-штопорами…

Wizz Air Hungary

Якщо ви летите літаком Wizz Air Hungary (рейси Київ-Будапешт і Київ-Лондон (Лутон), а також практично всі рейси по Європі)
– вимоги до розмірів поклажі жорсткіші.
У салон можна безкоштовно взяти тільки так звану малу ручну поклажу – габаритами до 42 х 32 х 25 см.

Wizz Air'івські рамки для великої і малої ручної поклажі

Якщо сумка, рюкзак або валіза перевищує хоч один із параметрів і не поміщається в Wizz Air’івську рамку на реєстрації – співробітники компанії мають право вимагати від вас доплатити за перевезення цього предмета багажу.

Як ви вже, напевно, зрозуміли, габарити й вагу сумок та валіз, які ви берете в лоукост-рейс, слід вимірювати ще вдома, задовго до польоту, – щоб на нарватися на неприємності, непередбачені витрати і навіть скандал (траплялося бачити й таке).
В ідеалі, потрібно мати легкий зручний валізу (або сумку, рюкзак), який максимально підходить під вимоги авіакомпанії.

Розцінки Wizz Air Hungary на перевезення в салоні предмета великої ручної поклажі  (габаритами понад 42 х 32 х 25 см, але не більше 56 х 45 х 25 см ):

160-290 UAH або €10-€18 в залежності від маршруту

Вартість одного місця зареєстрованого багажу в Wizz Air (у Wizz Air Ukraine це буде друга сумка на кожного пасажира в багажному відділенні):

У низький сезон – 240-560 UAH або €15-€35 в залежності від маршруту
У високий сезон (літо, свята) – 400-720 UAH або €25-€45 в залежності від маршруту

Розрахувати вартість перевезення ручної поклажі та багажу на конкретному рейсі можна за допомогою калькулятора плати за багаж

Увага: З новою послугою Wizz Air – заміна ручної поклажі на зареєстрований багаж – ви маєте можливість збільшити розмір свого багажу навіть після того, як оплатите великий предмет ручної поклажі.
Якщо ви не знаєте точно, якого розміру багаж вам потрібен для наступної подорожі, оплатіть великий предмет ручної поклажі під час бронювання рейсу – і ви завжди зможете замінити його на зареєстрований багаж не менше ніж за три години до відправлення, якщо вам потрібно більше місця. Ця опція доступна за умови сплати різниці в ціні між великим предметом ручної поклажі та зареєстрованим багажем.

Якщо зареєстрований багаж не оплачено заздалегідь, в аеропорту вам доведеться заплатити за кожну сумку
960 UAH або €65

Якщо великий предмет ручної поклажі на рейсі Wizz Air Hungary не оплачено заздалегідь, в аеропорту за нього доведеться заплатити 642 UAH або €40

Ryanair

baggage_ryanairУ найбільшій європейській лоукостовій авіакомпанії Ryanair максимальні габарити безкоштовної ручної поклажі в салоні – 55 х 40 x 20 см, вага – до 10 кг. 

Усе, що більше й важче, слід здавати в багаж за додаткову плату:
до 15 кг – в низький сезон – 15-20 євро (залежно від тривалості рейсу); у високий сезон – 25-35 євро;
до 20 кг – у низький сезон – 25-30 євро, у високий сезон – 35-45 євро.

Це якщо передбачати перевезення багажу під час бронювання квитків. За умови зміни кількості багажу онлайн перед польотом або доплати за багаж в аеропорту тарифи зростають – аж до 140 євро за одну 20-кілограмову сумку.

Ryanair пропонує на своєму сайті – паралельно із квитками – купити і фірмову зручну валізу, яка є досить місткою і максимально відповідає вимогам цього перевізника в частині габаритів ручної поклажі. Щоправда, коштує вона недешево – від 59 євро.

Vueling

В іспанській авіакомпанії Vueling, яка літає з Києва до Барселони і далі, ручна поклажа допускається в салон безкоштовно вагою до 10 кг (для тарифу Excellence – до 14 кг) і габаритами до 55 x 40 x 20 см.
Ще один невеликий (помітно менше за 55 x 40 x 20 см) предмет ручної поклажі – відео-або фотокамеру, сумку з лептопом і т.д. – можна також провозити безкоштовно.
У разі, якщо ручна поклажа перевищує зазначені розміри, в аеропорту доведеться доплатити 35 євро.
Перевезти звичайний багаж (до 23 кг) – коштує від 13 до 25 євро залежно від напрямку плюс 12 євро за кожен зайвий кілограм.
У тарифи Optimum і Excellence вартість провезення 23 кг багажу вже включена.

AirBaltic 

Перевізник airBalticз Києва до Західної і Північної Європи через Ригу) дозволяє до безкоштовного провезення один предмет ручної поклажі вагою не більше 8 кг, загальні розміри не повинні перевищувати 55 x 40 x 20 см.
Кожен пасажир, крім немовлят, при посадці в літак має право на 1 додаткове місце ручної поклажі для покупок, зроблених у зоні безмитної торгівлі duty free.
Доплата за ручну поклажу, габарити якої перевищують зазначені, – 60 євро.
Із квитком basic класу платня за зареєстрований багаж під час бронювання авіаквитка складає 19.99 євро за кожне багажне місце (до 20 кг). В аеропорту плата за одне місце багажу складає 40 євро плюс доплата 15 євро за кожен кілограм понад 20 кг.
У вартість квитка economy класу включено 1 місце багажу (до 20 кг).
Немовлята можуть безкоштовно провозити 1 місце багажу, що здається, вагою до 10 кг і 1 повністю складний дитячий візок.

Pegasus

Кожен пасажир лоукост-авіакомпанії Pegasus Airlines (зі Львова, Харкова, Донецька – в Стамбул і далі в Туреччину, Європу та Азію) може перевозити одне місце ручної поклажі розміром до 55 х 40 х 20 см і вагою до 8 кг, а також одне місце зареєстрованого багажу.

Вартість одного місця зареєстрованого багажу включена у вартість квитка (до 20 кг – на міжнародних лініях, до 15 кг – на внутрішніх по Туреччині).
Оплата в аеропорту за кожен зайвий кілограм – близько 5 євро.

В якості ручної поклажі без окремої оплати можна провозити такі предмети (якщо в салоні недостатньо місця для цих предметів, то вони будуть укладені у вантажний відсік і будуть перевозитися як зареєстрований багаж):
одна дамська сумочка або портфель
один плащ, накидка, хустка або ковдра
один пакет магазину безмитної торгівлі
одна парасолька (за винятком парасольок із гострим кінцем) або тростина, ковінька
дитяча колиска або прогулянковий візок (можуть розміщуватися у вантажному відсіку)
одна невелика камера або телескоп
книги і журнали для читання в польоті
складне крісло-візок або пара милиць (розміщуються у вантажному відсіку)
дитяче харчування і колиска для використання в польоті
один портативний комп’ютер

Якщо на останньому пункті контролю перед посадкою в літак ручна поклажа пасажира перевищує встановлені норми, з пасажира стягується сума 50 євро (70 CHF / 400 DKK / 46 GBP / 200 RUB / 500 SEK / 125 TL / 70 USD) в рахунок оплати за кожен предмет багажу, що перевищує встановлені норми, а самі предмети багажу здаються для перевезення у вантажному відсіку літака.

EasyJet

У ручну поклажу великого європейського лоукост-перевізника EasyJet (перельоти по Європі, з Росії до Англії) дозволяється брати предмет розмірами до 56 х 45 х 25 см. Однак авіакомпанія попереджає, що на деяких завантажених рейсах сумки таких розмірів можуть бути поміщені у вантажний відсік літака (без доплати). Тому якщо ви хочете, щоб ваша ручна поклажа напевно потрапила разом із вами в салон літака, її розміри не повинні перевищувати 50 х 40 х 20 см.

У вартість квитка включено також перевезення до 20 кг зареєстрованого багажу.
Причому EasyJet, на відміну від більшості лоукостерів, дозволяє до провезення навіть два багажні місця, якщо загальна їх вага не перевищує дозволеної; також можна “розкидати” вагу на компанію з декількох пасажирів (наприклад, якщо вас двоє, і одна сумка важить 17 кг , то інша цілком може важити до 23 кг).
При цьому вага одного багажного місця в будь-якому разі не повинна перевищувати 32 кг – це безумовна вимога всіх авіаліній відповідно до міжнародних правил.

“Смак подорожника” © 2013

Facebook Comments

Прокоментувати