Пірнаємо в пивні ванни у Чехії: лікувальний ефект, ціни, адреси. ФОТО

“Якби було море пива, я б дельфіном став красиво…” – співається в популярній пісеньці 90-х років.
Ну море не море, а ванна пива – цілком доступна розвага для туристів, які відвідують Чехію. Починаючи з 2006 року, в цій країні можна відпочити та оздоровитися в пивних СПА-центрах.

Beer_bath_beer_spa_prague_8

Традиція купання в пивних ваннах з’явилася з відкриттям пивоварні Chodovar, де й винайшли цю процедуру.

Не дивно, що така форма лікування зародилася в країні з найвищим рівнем споживання пива на душу населення – приблизно 338 літрів на кожного жителя на рік.

Beer_bath_beer_spa_prague_6

А в тому, що зовнішнє вживання пива є саме оздоровчим сеансом, чехи не сумніваються. Як пише сайт PragueTouristGuide.com, пивна ванна забезпечує неабиякий антистресовий ефект, допомагає в лікуванні псоріазу, целюліту і прищів, підтримує регенеративну здатність шкіри, поліпшує кровообіг. Бульбашки в пиві забезпечують ефект джакузі.

Beer_bath_beer_spa_prague_3

Загалом, пиво містить комплекс вітамінів B, який дуже корисний для шкіри.
“Ескулапи” на пивоварні Chodovar також зазначають, що їхні пивні ванни містять 50% мінеральної води з високим вмістом кремнію, що сповільнює утворення зморшок.

Beer_bath_beer_spa_prague_12

Протипоказання: пивні ванни не підходять для людей із високим кров’яним тиском; для осіб, які перенесли операцію на серці; для вагітних жінок та дітей віком до 12 років.

Також чехи переконані, що пивна ванна допомагає очиститися від лихого ока, тобто пристріту.

Beer_bath_beer_spa_prague_5

Як ви вже, певно, зрозуміли, у ванні щасливі відвідувачі таких хмільних СПА-салонів хлюпаються все ж не в 100-відсотковому пиві, а в своєрідному коктейлі на основі пива.
Пивний компонент для дерев’яних або бляшаних купелей – справжній, чеський. Його склад – пивні дріжджі, хміль і солод. Плюс до цього – вода, екстракти на травах, натуральні оливи.

Beer_bath_beer_spa_prague_2

Пити пиво – чеський “рідкий хліб”, приймаючи пивну ванну, не тільки можна, а й потрібно. Чудовий холодненький пінний напій можна набрати зі спеціального крана, підведеного до ванни (це фірмове чеське пиво, а не те, що в купелі).
При цьому температура пива у ванні – 35-37 градусів, залежно від традиції конкретного салону.

Після кожного сеансу ванна миється водою і дезінфікується спеціальним розчином.

Beer_bath_beer_spa_prague_10

Адреси пивних СПА-салонів:
Beer Spa Bernard – вул. Týn 10 (courtyard Ungelt), місто Прага
Pivní Lázně Spa Beerland – вул. Žitná 658/9, місто Прага
Pivní Lázně BBB – вул. Masná 5, місто Прага
Pivní lázně – вул. Pivovarská 107, місто Ходова Плана
První Pivní Lázně – вул. Stará Louka 8, місто Карлові Вари
Beer Spa Bahenec – Písek u Jablunkova 195, сел. Пісек

Залежно від салону, купання в пиві та дегустація хмільного напою місцевих сортів доповнюється релаксом під розслабляючу музику, постіллю з натуральної соломи, за бажанням – масажем.

Beer_bath_beer_spa_prague_9

У пивних спа-салонах купелі, як правило, стоять в одному приміщенні.
За бажанням, приймати пивну ванну можна голим (так ефект кращий) або плавках чи купальнику. Соромитися особливо не доводиться, адже пиво – не надто прозоре, до того ж поверхня купелі покрита піною. А в разі потреби працівники закладу затуляють клієнтів ширмами, коли ті залазять у ванну.

Beer_bath_beer_spa_prague_4

Одна ванна може вмістити двох клієнтів. Купатися можна й поодинці, але так вийде дорожче.

Середні ціни пивних СПА-салонів (у перерахунку на євро):
1 людина, 1 ванна – 76 євро
2 людини, 1 ванна – 100 євро
Пиво в келихах, яке клієнт вип’є за час процедури, входить у вартість. Також враховано чай на травах, простирадла, рушники.

Оскільки зал такого СПА-салону вміщує три ванни, є можливість приходити компанією вп’ятьох-ушістьох і винаймати все приміщення.

Процедура в пивному СПА-салоні триває приблизно годину. З цього часу власне купання у ванні займає 20-30 хвилин, решту часу – релаксація на ліжку, дивані абощо, душ.

Beer_bath_beer_spa_Bahenec

Також пивні спа-салони є в сусідніх із Чехією країнах. Скажімо, в Німеччині – Kummerower Hof spa-hotel, Нойцелле (земля Бранденбург), в Австрії – Landhotel Moorhof, Франкінг (Верхня Австрія).

Kummerower Hof spa-hotel

Kummerower Hof SPA-hotel, Німеччина

Landhotel Moorhof, Австрія

Landhotel Moorhof, Австрія

“Смак подорожника” © 2013

Facebook Comments

.

Прокоментувати