Травневі свята у Криму зірвано. За перший день продажу росіяни купили 111 “єдиних квитків” на півострів

Російський союз туріндустрії попередив, що потік російських туристів до Криму може виявитися значно меншим, ніж очікувалося. Хоча зацікавленість є – порівняно з кількома попередніми місяцями люди стали значно частіше запитувати в агенціях про тури на кримські курорти.

Проте складна логістика подорожі й неадекватно високі ціни на такий відпочинок відлякують навіть охочих підтримати громадян анексованого півострова рублем.

Пропозиції російських турагентств: відпочинок у Криму обійдеться удвічі дорожче, ніж у Туреччині. Фото divfy.livejournal.com

Пропозиції російських турагентств: відпочинок у Криму обійдеться удвічі дорожче, ніж у Туреччині. Фото divfy.livejournal.com

Як зазначає “Інтерфакс”, прямі авіарейси в Крим поки що є лише з Москви та Санкт-Петербурга. І незважаючи на обіцянки прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва знизити вартість перельоту до $200, на травневі свята квитки на рейси “Аерофлоту” можна було придбати лише за 60 тис. рублів ($1680).
Починаючи з 7 травня, ціни знижуються до $300 і менше за квиток туди й назад, але це вже не “гарячі” дати. Окрім того, квитки за найдешевшим тарифом дуже швидко розкуповують.

Авіакомпанією “ВІМ-Авіа” в ці дні можна долетіти з Москви до Сімферополя дещо дешевше – за 28-35 тис. рублів.

Раніше одним із найзручніших шляхів до Криму для російських туристів був поїзд. Тепер добратися туди залізницею через материкову Україну вони вже не зможуть. Відповідно до ухваленого Верховною Радою закону про окуповану територію, в’їзд на територію Криму з материкової України особам без українського громадянства буде дозволено лише за наявності спеціального дозволу.

Намагаючись врятувати ситуацію, міністерство транспорту Росії розробило схему проїзду до Криму винятково через російську територію. Згідно з цією схемою, російські пасажири доїжджають поїздом до Кримська, там пересідають в автобуси, поромом перетинають Керченську протоку і далі з Керчі автобусом прямують до місця відпочинку.

Читайте в “Смаку подорожника”:
Росія запускає в Крим ще одного авіаперевізника і розробляє “єдиний квиток” для охочих добратися на півострів іншим транспортом

Для зручності туристів, починаючи з 28 квітня, на всі ці види транспорту можна придбати єдиний квиток. Як повідомив журналістам заступник генерального директора “Єдиної транспортної дирекції” Мус Яквашев, у перший день продажу було розкуплено 111 таких квитків. Загальна вартість єдиного квитка становить близько 3 тис. рублів ($84), але залежить від пунктів відбуття і прибуття.

У часовому еквіваленті такий шлях може розтягнутися на дві доби, що теж відлякує потенційних туристів. Ситуацію ускладнює те, що порт Кавказ у Краснодарському краї вже не справляється з напливом автомобілів. Черга на пором розтягнулася на кілька кілометрів, і чекати в ній доводиться 10-15 годин.

Черга до поромної переправи через Керченську протоку з російського боку

Черга до поромної переправи через Керченську протоку з російського боку

Читайте в “Смаку подорожника”:
Як росіяни планують добиратися на пляж у Крим, щоб махнути там півстакана

Тих же, хто нарешті добрався на півострів, чекає неприємний сюрприз – високі ціни на проживання. Пансіонати не готові їх скидати, очікуючи обіцяного російською владою потоку туристів за путівками від підприємств та відомств, які зобов’язані направляти працівників на відпочинок у Крим фактично в наказовому порядку.

У приватному секторі дорожнеча проживання зумовлена тим, що не маючи певності в прибутковості цьогорічного сезону, власники житла намагаються заробити по максимуму з кожного сміливого туриста, який не побоявся до них доїхати.

Окрім того, самопроголошена державна рада Криму запровадила податок на приватну нерухомість, яку здають в оренду туристам. Базова ставка такого податку становитиме 12 (за житло площею до 50 кв. м) і 20 рублів (більше 50 кв. м) на місяць за 1 кв. м площі.

Раніше самопроголошений прем’єр-міністр Криму Сергій Аксьонов заявив, що у 2014 році півострів планує прийняти близько 3 млн. туристів.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
У 2013-му Крим відвідали на 200 тисяч туристів менше, ніж торік. Українці обирають інші напрямки, зате зростає кількість гостей із Росії та Білорусі

Турсезон-2014 у Криму можна вважати зірваним

 

“Смак подорожника” © 2014

Facebook Comments

.

Прокоментувати