Польща спрощує візовий режим для українців. Хто вже їздив хоч раз – отримає річний шенгенський “мультик”

Польща ухвалила рішення про спрощення візового режиму для туристів з України.
Як повідомляє ТСН, така домовленість була досягнута у Львові під час україно-польських консультацій із консульсько-правових питань.

Unia_Europejska

Так, починаючи з 15 травня цього року, громадяни України, які вже мали короткострокові візи до Польщі з метою туризму, зможуть отримати однорічну багаторазову польську візу, а громадяни, які звертаються до консульських установ РП по візу вперше, отримуватимуть піврічну дворазову візу.

Нагадаємо, Польща з 2007 року є членом Шенгенської угоди, і її віза дає право на відвідання понад 30 інших країн – членів цієї угоди, зокрема і Швейцарії, а також Болгарії, Румунії та ін.

Також Польщею прийнято рішення щодо максимального спрощення видачі віз особам, переселеним [в Україну] із території Польщі та їхнім нащадкам. Такі особи можуть клопотати про отримання дворічних віз (у разі відсутності візової історії) та п’ятирічних віз (у разі її наявності) разом із супроводжуючою особою/опікуном/родичем.

Крім того, остаточно узгоджено текст проекту угоди про правила місцевого прикордонного руху.
Проектом угоди передбачається:
встановлення 90-денного строку перебування в межах прикордонної зони з дати кожного в’їзду;
скасування плати за оформлення дозволів на перетин кордону для громадян України вдруге та наступні рази;
вилучення з переліку вимог для громадян України при перетині кордону в рамках прикордонного руху наявності страхового полісу;
включення до переліку додаткових населених пунктів, що входять в межі 30-ти кілометрової зони, які не були включені до переліку раніше.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Без віз українці можуть потрапити до 42 країн. Ще в 51 – віза на кордоні. ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК країн лібералізованого візового режиму

Варто зазначити, що
міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, виступаючи днями в Сеймі РП, заявив:
“Ми незмінно дотримуємося позиції, що Україна повинна отримати перспективу членства в Євросоюзі, про що записано в трактатах про ЄС. Тому ми із задоволенням прийняли заключні висновки екстреного засідання міністрів закордонних справ країн ЄС про те, що договір про асоціацію не є остаточною метою співпраці з Україною”.
Нагадаємо, 21 березня цр. Україна і Європейський Союз підписали політичну частину угоди про асоціацію.

“Смак подорожника” © 2014

Facebook Comments

Прокоментувати