Білоруська турфірма відмовилася від реклами в газеті, яка “підтримує бандерівців і гнобить російських братів”

Інформаційна війна, яку російські ЗМІ ведуть проти України, зачепила і Білорусь. Як повідомляє by24.org, керівництво мінської туристичної фірми ” ІріАнна” змусило головного редактора газети “Туризм и отдых” Лілію Кобзик зняти з сайту статтю про те, як білорусам поводитися за кордоном, аби їх не прийняли за росіян.

01_vatnik_touristic_agency

“Видалила з сайту свою статтю “Як поводитися за кордоном, щоб вас не прийняли за російського туриста і не побили, – написала Кобзик у своєму Facebook. – Бо подзвонив рекламодавець – фірма “Іріанна” і сказав, що знімає рекламу, бо ми “підтримуємо українських бандерівців і гнобимо російських братів”. От такі справи в Білорусі і в турбізнесі!”

Щоправда, на той час статтю, яка справді може неабияк згодитися білоруським мандрівникам, уже передрукувала низка інших сайтів.

Читайте також у “Смаку подорожника”
Російських туристів виставили з іспанського кафе через агресію Кремля проти України

Варто зауважити, що жодних русофобських визначень у матеріалі не було – винятково практичні поради. Авторка, скажімо, радила білоруським туристам за кордоном якомога рідше використовувати у спілкуванні російську мову.  Бо це “а) небезпечно – можуть побити українці, і б) некомфортно – будуть “коситися” представники всіх інших національностей“.

Водночас у присутності російських туристів білорусам наполегливо рекомендують не розмовляти рідною мовою. Адже росіяни, з огляду на природну кмітливість, можуть прийняти за українців (їм що білоруська, що українська – байдуже, “сміх один”).  І віддухопелити “бандерівців” шезлонгом, не розібравшись у тому, що з їхньої точки зору це фактично “свої” – єдиний євразійський простір, батька, “кримнаш”…

Читайте також у “Смаку подорожника”
Із В’єтнаму за дебош видворили двох російських “тагілів”

Іноземним же громадянам доведеться детально пояснювати, що Білорусь – це все-таки окрема країна, розташована між Польщею та Росією. Бо “далі Болгарії про це, на жаль, узагалі мало кому відомо”. І “якщо раніше в такій ситуації можна було просто махнути рукою: ну, з Раші так із Раші! То тепер, після того, що Росія зробила з Україною, бути росіянином за кордоном якось незручно, та й небезпечно”.

Тож аби уникнути проблем, “білорусам за кордоном залишається робити тільки те, що вони навчилися робити найкраще – мовчати!” – підсумовує автор статті.

Після розголосу, який цей скандал отримав в інтернеті, на сайті фірми “Іріанна” з’явилося пояснення за підписом  Андрія Масюкова.

“Я офіційно заявляю, що з пані Кобзік розмова йшла тільки про те, що ми не згодні і не приймаємо її точку зору стосовно “нам залишається робити тільки те, що білоруси навчилися робити найкраще – мовчати!”. Ми вважаємо, що багато висловлювань автора в цій статті принижують і принижують гідність громадян нашої країни, зокрема наших же потенційних клієнтів, і все це виглядає, щонайменше, непатріотично”, – пише представник турфірми.

“Щодо питання про Україну: можу відповісти – так, я проти війни, незалежно від причини, з якої вона ведеться, так, я проти фашистської ідеології. На питання, чи спонсоруємо ми “ДНР” і чи брали участь у знищенні “Боїнга”, відразу відповім, що ні. Загиблих людей шкода, а тим, хто ставить такі питання необхідно посилено лікуватися”, – наголошує Андрій Масюков.

 

“Смак подорожника” © 2014

Facebook Comments

.

Прокоментувати