Через санкції Заходу “руссо турісто” краще не виїжджати за кордон. Їм і так уже колапс

“Ми хочемо додому!” – з такими плакатами стоять в аеропорту турецької Анталії російські туристи. Вони не можуть повернутися на батьківщину через банкрутство великої турфірми “Лабіринт”.
Цього літа це вже п‘ятий туроператор у Росії, що зазнав краху.

Обурені клієнти "Лабіринта" біля офісу компанії

Обурені клієнти “Лабіринта” біля офісу компанії

Як повідомляє Euronews, покинутими за кордоном стали близько 27 тисяч росіян. Їх виселяють із готелів, ночувати доводиться в аеропортах, парках.

Ті, кому вдалося повернутися, зітхають із полегшенням: “Деякі люди взагалі в аеропорту по дві доби сиділи. Нам більше поталанило, ми залишилися в готелі”.
“Ми змушені були покинути готель, бо нас буквально виселяли й вимагали заплатити [ще раз]”, – скаржаться інші.

Потерпілі штурмують офіси “Лабіринта”, вимагаючи повернення коштів і компенсацій.

Очільник федерального агентства РФ з туризму Олег Сафонов на прес-конференції, присвяченій ситуації з банкрутством російських турфірм, порадив співвітчизникам узагалі не їздити за кордон.
Дослівно цитата виконувача обов’язків керівника Ростуризму звучить так: “Я б порадив відпочивати в Росії – це менш ризиковано”.

“Ми зіткнулися з фактом нахабного, цинічного шахрайства і вважаємо, що міністерство внутрішніх справ має дати належну оцінку цьому факту”, – заявив пан Сафонов.

У російських турфірмах хвилю банкрутств пояснюють тим, що подорожчали кредити, які компанії брали на Заході, склалася загалом негативна економічна й політична ситуація.
Водночас західна преса пов’язує таку ситуацію із санкціями, що їх ЄС та США запровадили щодо Росії через ситуацію в Україні.

“Лабіринт” припинив діяльність 2 серпня.

Перевезенням на батьківщину кинутих за кордоном російських туристів займається спеціально створена для таких цілей організація “Турдопомога”.

Глава Ростуризму нагадав, що в липні, коли про призупинення діяльності заявила компанія “Нева”, “Турдопомога” вивезла до Росії всіх клієнтів тієї фірми. Але тоді постраждалих було значно менше – 7 тисяч осіб.

“Смак подорожника” © 2014

Facebook Comments

Прокоментувати