Секрети досвідчених мандрівників: як правильно спакувати валізу

За два тижні після появи в YouTube ролик Packing like a Pro (“Пакую валізу як профі”) набрав майже 7 мільйонів переглядів. Авжеж, правильно спакувати чемодан – непроста наука, яку прагнуть опанувати опанувати туристи в різних куточках світу. Бо ж хто не хоче втиснути максимум речей у мінімум обсягу?

Герой відео Тома Айзерберга справді укладає валізу, як бог.

Крім відеозапису, варто проштудіювати й текстові поради щодо цього мистецтва. Особливо якщо ви берете трохи більше речей.

Отже, перш ніж приступати до укладання чемодана, зберіть усе, що хочете взяти з собою, і розкладіть поруч на підлозі чи на ліжку.
Перевірте, чи не зібралися ви везти речі, які зайві, непоєднувані або повторюються, а значить, пролежать мертвим вантажем протягом усього часу поїздки і при цьому обриватимуть руки та плечі носія.
Бажано підбирати одяг так, щоб він ідеально поєднувався між собою і при мінімумі речей ви могли б скласти багато ансамблів.

Головна заповідь Packing like a Pro – “Трамбуй!”

Ідеальний варіант – коли ви маєте змогу упакувати одяг у вакуумні пакети й відкачати з них повітря пилососом.
Навіть якщо такої можливості немає, речі краще вкладати в поліетиленові пакети й витискати з них повітря – це збереже одяг від можливого забруднення. Адже в одній валізі/сумці зі своїми туалетами туристи лоукост-рівня возять і пляшки з вином та пивом, і інші продукти, і креми та олійки.

case_bag_paking_like_pro

Звісно, щоб максимально заощадити місце у сумці, слід уникати скупчення повітря в пакетах та складках одягу.

Трикотажний одяг найкраще скрутити у щільні роли. У такому форматі цими сувоями можна оптимально заповнити вільні місця у валізі. А сам трикотаж при цьому не помнеться.

Шкарпетки й панчохи доречно скрутити в клубки й засунути всередину другої пари кросівок чи туфель, що подорожує в багажі, а не у вас на ногах.
А взагалі – добре подумайте, чи потрібна вам ця запасна пара взуття? Капці – авжеж, потрібні. А от черевики №№ 3 і 4 “з’їдають” у сумці чи рюкзаку багато простору, при тому що без них можна цілком обійтися.

В окремих випадках можна, наприклад, дитяче взуття вкласти всередину батьківського.

При цьому парами взуття класти зовсім не обов’язково – черевики можуть лежати в різних кінцях валізи, якщо це допоможе зекономити простір.

Упаковуючи речі, обов’язково перевіряйте всі кишені – вони повинні бути порожніми. Так ви точно уникнете ситуації, коли потрібні квитки, гроші або документи виявилися упакованими в чемодан. До того ж щільно складений одяг не буде пошкоджено вмістом кишень.

Укласти важкі речі з самого початку слід на дно валізи – щоб, коли валіза буде поставлена вертикально, вони не зісковзнули униз.

Якщо ви хочете максимально використати об’єм валізи й не боїтеся забруднити одяг у ній, дійте так.
Штани, вирівняні по стрілках, помістіть у валізу вздовж, не складаючи: всередині хай лежить тільки верхня частина, а зовні чемодана поки залиште ту частину, яка не влізла. Наступну пару штанів (або інший довгий одяг – спідницю, сукню, светр із рукавами) покладіть у зворотному напрямку, щоб холоші звисали з іншого краю валізи. Коли вкладете так усі довгі речі, накрийте їх по черзі тими частинами штанів/спідниць/рукавів, які чекали своєї черги зовні.

Але в такому разі максимально безпечно упакуйте в щільні пакети косметику, напої, всі рідини та рідкі речовини, які везете у валізі!
Само собою, пляшки слід замотувати в газети чи торбинки окремо і не притуляти одна до одної навіть у такому вигляді!

Сорочки варто складати поперек таким чином, щоб згин опинився нижче рівня талії – тоді згодом пом’яте місце сховається в штанях.
Укладайте сорочки “валетом”: одну коміром в один бік, інший – у протилежний.

Враховуйте спосіб складання сорочку за допомогою журналу:

Якщо ви берете піджак – надягніть його на себе. Пакуйте його у валізу лише в крайньому випадку! Якщо вже так, то складіть піджак вздовж і вкладіть одне плече всередину іншого. Після цього складіть піджак поперек.

Краватку спершу складіть навпіл, потім скрутіть у ролик.

Ремені перед укладанням повинні бути вийняті зі штанів і покладені окремо. Їх можна не скручувати, а всовувати у вільні вузькі місця по периметру валізи.

Цінна порада для жінок: бюстгальтери й верхні частини купальників складіть удвоє, всі жорсткі чашечки вкладіть одна в одну однією “пірамідкою”. Так ви заощадите ще трохи місця в валізі.

Квитки й документи, потрібні для перевірки в аеропорту та на кордоні, тримайте лише при собі. Так само, як і гроші та банківські картки.

Ноутбуки та смартфони також у жодному разі не здавайте в багаж – їх можуть розбити при киданні багажу або просто вкрасти.

ВАЖЛИВО! Читайте також у “Смаку подорожника”:
Що потрібно знати про перевезення багажу в лоукостах

Подорожуючи літаком, краще мати два предмети багажу.
Один (меншого розміру) – для салону авіалайнера. У ньому – ноутбук, “читалка”, необхідні медикаменти, серветки та інші речі першої необхідності.
Другий (може бути більший) – для багажного відділення. Туди слід класти воду та взагалі будь-які ємності з рідиною обсягом більше 100 мл, що їх не можна брати в салон, харчові продукти, а також ножі, коркотяги, ножиці, манікюрне приладдя тощо.

“Смак подорожника” © 2014

Facebook Comments

.

Прокоментувати