Консульства чотирьох країн ЄС у Москві порушують заборону на видачу шенгенських віз кримчанам?

Попри заборону Євросоюзу видавати мешканцям Криму шенгенські візи на території Росії, це роблять консульські установи чотирьох країн ЄС – Греції, Італії, Нідерландів та Чехії.
По це пише російська газета “Известия” з посиланням джерела в туристичних компаніях і візових центрах.

Бланки шенгенских виз

Бланки шенгенських віз

Єврокомісія принципово не визнає анексії Криму Росією й наполягає на тому, аби жителі Криму мали змогу отримувати шенгенські візи тільки на території Україні, пред’явивши український паспорт.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
У кримчан проблема – шенгенську візу можна отримати ТІЛЬКИ В УКРАЇНІ. Депутат Держдуми РФ: “А їм Європа й не треба!”

“Де-юре країни Шенгенської зони не згодні видавати на території РФ візи громадянам, які проживають в Криму, але де-факто кілька країн видають ці візи, – каже співробітник одного з кримських турагентств. – Справа тут не тільки в лояльності, велику роль грає оплата консульського збору заявником та економічна обстановка в приймаючій країні. За нашими даними, на компроміси йдуть Греція, Італія, Нідерланди та Чехія”.

Цю інформацію “Известиям” підтвердили і в російських візових центрах згаданих країн, які управляються фірмою VFS Global.

За словами представників італійського та нідерландського відділень, заяви від прописаних у Криму громадян РФ на видачу “шенгену” розглядаються і задовольняються в загальному порядку та у встановлені терміни (від 3 днів до 2 тижнів). У чеському візовому центрі теж не виключили подачу заяв від кримчан, але зазначили, що для їх розгляду потрібна згода консульського відділу посольства Чехії – їм недавно була винесена особлива директива щодо Криму.

“Якщо є закордонний паспорт громадянина України, то треба насамперед звертатися в Київ, адже громадянство визначається по закордонному паспорту. Якщо ж у заявника є російський “загранник” – то він звертається за уточненням до консульського відділу посольства Чеської Республіки: якщо той дає “добро” – то, відповідно, кримчанин може подавати документи на території Росії як звичайний житель РФ”, – пояснили кореспондентові “Известий” у візовому центрі Чехії.

У грецькому візовому центрі відповіді отримати не вдалося; в посольстві Греції перенаправили по коментарі до представництва ЄС у Москві.
У посольствах Чехії та Італії від коментарів теж відмовилися.
А офіційна позиція посольства Нідерландів суперечлива. За словами співробітника прес-служби посольства Наді Верваал, хоча жителі Криму й повинні подавати, згідно з постановою ЄС, заяву на візу тільки до київського консульства Нідерландів із пред’явленням українського паспорта, вони можуть це робити і за російським закордонним паспортом.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Як жителі Криму можуть вилетіти за кордон? Вихід – аеропорт Херсона

“Євросоюз не визнає анексію Росією Криму. При цьому російський паспорт є загальновизнаним документом для подорожей і може бути використаний для подачі на шенгенську візу, – пояснила Верваал та порадила йти з російським паспортом до посольства Нідерландів у Києві. – Всі резиденти українських територій, які хочуть отримати шенгенську візу, зокрема й ті, що проживають у Криму з російським паспортом, повинні подавати документи на візу тільки в посольство Нідерландів в Україні чи його представництва”.

У візових центрах інших країн ЄС усе зрозуміло: документи від кримчан приймають тільки в Києві.
Найбільш категорично в питанні розгляду видачі віз мешканцям Криму виступає Німеччина, а саме на неї, як визнають “Известия”, припадає більшість запитів кримчан на відкриття віз.
Такими ж жорсткими є умови отримання віз у консульствах і візових центрах Великої Британії та Франції.

Цікаво, що спосіб отримати шенгенську візу знайшов ще один обмежений санкціями ЄС громадянин – Андрій Портнов, колишній перший заступник голови адміністрації президента України Віктора Януковича. Річний “шенген” в український паспорт йому поставило консульство Швейцарії в Москві. Саме в столиці Росії він перебуває після перемоги київського Євромайдану.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Список країн, куди українцям можна їхати без віз або отримувати візу на кордоні + Звіт про візову лібералізацію 2014

“Смак подорожника” 2014

Facebook Comments

.

Прокоментувати