Мандрівник-2014: за 25 років німець на одному авто проїхав по 177 країнах майже 900 000 км

Якщо підбивати підсумки туристичного року-2014, то титул “мандрівник року”, без сумніву, слід присвоїти німцеві Гюнтеру Голторфу (Gunther Holtorf).
Нещодавно він повернувся з рекордної подорожі, яка тривала 25 років. Причому шлях тривалістю майже 900 тисяч кілометрів 76-річний екстремал проїхав на одному автомобілі, без мобільних телефонів та електронних пристроїв.

76-річний Гюнтер Голторф наприкінці подорожі в жовтні 2014 року біля Бранденбурзьких воріт у Берліні

76-річний Гюнтер Голторф наприкінці подорожі в жовтні 2014 року біля Бранденбурзьких воріт у Берліні

Про цю людину і її шлях можна знімати художній фільм.
Голторф вирушив у подорож іще в 1989 році, невдовзі після падіння Берлінської стіни. На той час 53-річний Гюнтер звільнився після 30 років роботи на високих посадах в авіакомпанії “Люфтганза” і запланував 18-місячну подорож по Африці разом із дружиною.

Карта подорожей Голторфа станом на першу половину 2011 року

Карта подорожей Голторфа станом на першу половину 2011 року. Україна теж у списку

Для цього Голторф придбав позашляховик Mercedes Benz G-Wagen 300GD. Як каже Гюнтер, у нинішніх цінах “Гелендваген” коштував приблизно 30 тисяч євро.
За словами автолюбителя, зараз це те сама машина, в якій замінено лише деякі деталі. При цьому, свідчить Гюнтер, коробку передач та роздаточну коробку він навіть не відкривав — вони справно відпрацювали майже мільйон кілометрів!

Гюнтер із Крістіною

Гюнтер із Крістіною

Третя дружина Голторфа, Беата, зійшла з дистанції майже одразу й розлучилася з Гюнтером. Натомість пару баварцеві погодилася скласти 34-річна мати-одиначка з Дрездена Крістіна, яка залишила 10-річного сина на виховання родичам та школі-інтернату.

Так пара святкувала 500 000 кілометрів у дорозі

Так пара святкувала 500 000 кілометрів у дорозі

У “Гелендвагені” 1988 року випуску, який отримав власне ім’я “Отто”, Гюнтер і Крістіна провели в дорозі 20 років, доки у червні 2010-го жінка померла від раку після семирічної боротьби з недугою. Незадовго до смерті жінки пара офіційно взяла шлюб.

Крістін

Крістін

Перед смертю Крістін наказала чоловікові не припиняти подорож. На особливо важких етапах мандрів, зокрема в Китаї й Тибеті, до Гюнтера приєднався син Крістіни, Мартін. Ще в одній подорожі напарницею вдівця була товаришка покійної Крістіни, Ельке Древек, чий чоловік перед тим помер.

"Отто" в Тибеті

“Отто” в Тибеті

Gunther_Holtorf_trip_18

На момент тріумфального фінішу біля Бранденбурзьких воріт у Берліні 10 жовтня 2014 року гер Голторф проїхав на “Отто” дорогами світу 884 тисяч кілометрів, що дорівнює приблизно 22 повним колам навколо Земної кулі.
Німець відвідав 177 чи й більше країн — залежно від того, як рахувати різні спірні території та самопроголошені держави, включно з Афганістаном та Іраком, куди попервах було моторошно заїжджати через воєнні дії.

Gunther_Holtorf_trip_4

Десятки разів Голторф користувався поромами, щоб перетнути зі своїм “Мерседесом” моря та океани. Тож у його активі – і Австралія, і Японія, і безліч малих острівних держав.

Терплячий позашляховик не підвів свого господаря ні під час 30-градусних морозів у Сибіру, ні при +50 в Австралії. Разом вони видерлися навіть на Еверест — звісно, не на вершину, а на висоту 5200 метрів над рівнем моря.

Gunther_Holtorf_trip_12

Gunther_Holtorf_trip_10

Gunther_Holtorf_trip_9

Gunther_Holtorf_trip_8

Gunther_Holtorf_trip_7

Gunther_Holtorf_trip_6

“В Африці ми зрозуміли, що навіть двох років подорожей буде недостатньо. З урахуванням коротких перерв, ми залишалися на Чорному континенті протягом п’яти років, після чого переїхали в Південну Америку. Там “базовий тур по континенту” перетворився на світове турне. Ми нічого особливо не планували — просто “вростали” в дорогу. Проїхали зигзагами навколо Південної Америки, звідти — на кораблі до Панами, далі — через Центральну Америку в Північну, на Аляску, через усю Канаду — на Лабрадор”, — пригадує мандрівник.

Gunther_Holtorf_trip_3

Gunther_Holtorf_trip_2

Його улюблені краї — незаймана Африка з її дикою природою (зокрема частини Зімбабве, Замбії, Анголи), Австралія, Нова Зеландія, а також Болівія, Бразилія, Чилі і взагалі південна частина Південної Америки.
Найскладнішою країною для поїздок Голторф називає Індію, хоча й це не означає, що він не хотів би туди повернутись.

У Північній Корею до Голторфа приставляли супровід

У Північній Корею до Голторфа приставляли супровід

Гюнтер визнає, що не є рекордсменом у туристичній галузі. “Авжеж, є люди, які відвідали більшу кількість країн, — каже Голторф. — Ось мій “Отто” — це справді рекордсмен. Більше світу не бачив жоден автомобіль”.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Навколо світу за 1426 днів: британець, який об’їхав 201 країну без послуг авіації, потрапив до Книги рекордів Гіннесса

Gunther_Holtorf_trip_20

Gunther_Holtorf_trip_19

Gunther_Holtorf_trip_15

Gunther_Holtorf_trip_13

За словами Голторфа, на початку подорожі він витрачав в Африці близько 1000 німецьких марок щомісяця, що становило в еквіваленті приблизно 500 євро. А останнім часом, відколи зросли ціни, витрати становили майже 800 євро на місяць.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Які статті витрат скоротити, щоб мандрувати багато, а платити менше? – світове опитування TripBarometer

Намагаючись заощаджувати кошти, Гюнтер та його компаньйони куховарили самотужки— на плиті, яку возили з собою разом із запасами провізії. Харчі купували на місцевих ринках — так дешевше.

Gunther_Holtorf_trip_11

Ночували не в готелях, а в авто (спеціально з цією метою з “Отто” зняли два задні сидіння) або в гамаку, натягнутому поруч.
“Всередині салон машини значно просторіший”, ніж може здатись зовні. Там поміщається матрац розміром із французьке двоспальне ліжко”, — усміхається водій.

Gunther_Holtorf_trip_33

Найбрудніші у світі туалети, за словами Гюнтера, — однозначно в Росії. “Це неймовірно! Там краще справляти потребу на природі. Російські чоловіки проводять півжиття з пляшкою горілки, тож не можуть пристойно скористатися туалетом”, — каже німець.
А душ Голторф завжди влаштовував із власної каністри “біля дерева поруч з “Отто”.

Тепер бувале в бувальцях авто - в музеї "Мерседеса№

Бувале в бувальцях авто тепер у музеї

Тепер “Отто” зайняв місце в музеї “Мерседеса” у Штутгарті, викуплений автоконцерном із рекламною метою. Але протягом 26 років Голторф не мав жодних спонсорів — це була його принципова позиція. Ніякої реклами на капоті чи бортах, і всі деталі мандрівник міняв своїм коштом!

Gunther_Holtorf_trip_31

Gunther_Holtorf_trip_29

Gunther_Holtorf_trip_28

Також показово, що гер Голторф не користувався мобільним телефоном та інтернетом, не вів щоденників, не робив відеозаписів. Гюнтер мав із собою лише два старі аналогові фотоапарати Leica.

Фотоапарати - теж тільки аналогові

Фотоапарати – теж тільки аналогові

За весь час Голторф заповнив візами “12 чи 15 паспортів”, а останнім часом користувався паралельно чотирма.

“Хабарів не давав ніде жодного разу, — заявляє Гюнтер в інтерв’ю. — По-перше, в мене завжди були в порядку документи. А по-друге, я використовував для відчиняння різних дверей свою карту світу [з позначенням подоланого шляху]”.

Gunther_Holtorf_trip_14

Варто зазначити, що, ще працюючи в “Люфтганзі”, Гюнтер майже 20 років жив за кордоном.

Філософія його подорожей така:
“Світ перенаселений, і туристична індустрія відправляє занадто багато людей у певні місця. Люди йдуть по визначних місцях, як Ніагара чи Тадж-Махал, але ж вивчення Земної кулі означає, що слід зазирати за лаштунки, відвідувати невеличкі села. Великі міста скрізь дуже схожі. А “за кулісами” світ інший, дуже різноманітний і цікавий”.

Gunther_Holtorf_trip_31

“Що більше подорожуєш, то більше усвідомлюєш, як мало ще бачив. А чим більше побачив — тим більше хочеш бачити й відчувати ще”, — каже по завершенні мандрів Гюнтер Голторф, який тепер відпочиває від пригод у маленькому баварському селі.

 Читайте також у “Смаку подорожника”:
Як не працювати й жити у своє задоволення, подорожуючи безкоштовно? Спосіб винайдено!

Gunther_Holtorf_trip_27

Gunther_Holtorf_trip_25

“Смак подорожника” © 2014

Facebook Comments

.

Прокоментувати