У 2014 році кількість закордонних турпоїздок в усьому світі зросла на 4,7%. “По нулях” лише Східна Європа. Який прогноз-2015?

За підсумками 2014 року кількість закордонних турпоїздок в усьому світі зросла на 4,7% порівняно з аналогічним періодом 2013 року й досягла 1,138 мільярда (+51 мільйон).
Про це повідомляється на офіційному сайті Всесвітньої туристичної організації (UNWTO).

tourism_family_airport

Найбільше зростання за кількістю прибуттів показав регіон Америки (Північна й Південна) – плюс 7% порівняно з 2013 роком.
У регіоні Азії й Тихого океану – 5% приросту. В регіоні Європи (з усією Росією) +4%. На Близькому Сході +4%. В Африці +2% в’їзного туризму.

UNWTO_statistics_2014_regions

Щодо абсолютних показників, то позиції Європи непорушні. Саме Європа – найбільш відвідуваний регіон світу для туристів. У Старому Світі побувало більше половини всіх іноземних туристів планети – 588 мільйонів. Це як пів-Китаю. І це на 22 мільйони більше, ніж роком раніше.

Зростання турпотоку на 7% відзначається у Північній та в Південній Європі; у Західній туристів додалося на 2%.
У Центральній і Східній Європі кількість туристів порівняно з 2013-м не змінилося – і це після трьох років стабільного зростання.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Греція встановила новий рекорд в’їзного турпотоку

UNWTO_statistics_2014

Найбільше зростання витрат на туризм показали мандрівники з Китаю. За дев’ять місяців 2014 року витрати китайських туристів зросли на 17%. Загальна кількість поїздок за кордон жителів цієї країни зросла на 11 мільйонів – до 109 мільйонів.
Тоді як, за даними UNWTO, російські туристи знизили виїзну активність на 6%.

Прогноз на 2015 рік
Прогноз на наступний рік оптимістичний: Всесвітня туристична організація очікує збільшення кількості міжнародних туристів на 3-4%. Найбільший прогрес експерти передбачають в Азії й Тихоокеанському регіоні та обох Америках — від 4% до 5%.
У Європі прогнозують збільшення турпотоку на 3-4%, в Африці — на 3-5%.

“У 2015-му ми очікуємо подальшого зростання туристичного потоку, адже економічна ситуація покращується, хоч проблеми ще залишаються. Додатковим бонусом стало падіння цін на нафту до небаченого з 2009 року рівня. Це означає здешевлення транспорту, а також стане поштовхом для зростання економіки завдяки збільшенню купівельної спроможності і споживчого попиту в тих країнах, які імпортують енергоносії. Водночас, щоправда, й негативно вплине на деякі країни—експортери нафти, які вже зарекомендували себе як потужні туристичні ринки”, – каже генеральний секретар ЮНВТО Талеб Ріфаї.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Ніколи в житті в Україні не бували 70% росіян, а в “далекому зарубіжжі” – 81% – соцопитування

У країнах ЄС бував майже кожен четвертий українець

“Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

Прокоментувати