Поради туристам: що робити, якщо в аеропорту пропав багаж

У випадку, якщо авіапасажир в аеропорту помітив пропажу свого багажу або частини багажу, йому необхідно негайно направити претензію авіакомпанії-перевізнику, але не пізніше ніж через сім календарних днів з дати отримання зареєстрованого багажу.
Таку рекомендацію дає юрист судового департаменту юридичної компанії “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Юлія Лец.

Baggage_airport

Згідно з чинним законодавством, відповідальність за пропажу речей несе авіакомпанія, а не аеропорт, і всі претензії пасажири повинні спрямовувати їй.

“Після прийняття авіакомпанією багажу до перевезення він переходить під відповідальність перевізника, що підтверджується виданим пасажиру відривним талоном багажної ідентифікаційної бирки та багажної квитанції щодо кількості й ваги місць, які прийняті до перевезення”, – зазначає юрист.

Наприклад, якщо претензія стосується пропажі частини багажу, то компенсація розраховується, виходячи з вартості 1 кг втраченого вантажу і становить близько $20 за 1 кг.

Якщо ж авіамандрівник перед здачею речей у багаж задекларував їх вартість та оплатив відповідний страховий збір, компенсація визначається сумою заявленої цінності багажу.

При цьому авіакомпанія може витратити на розшук втрачених речей до 21 календарного дня. Термін відраховується з дати, коли багаж повинен був прибути до місця призначення.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Що потрібно знати про перевезення багажу в лоукостах

Пасажир повинен засвідчити неотримання багажу шляхом оформлення акту про неналежне перевезення багажу в аеропортовому відділі розшуку багажу (він же – бюро знахідок, англ. Lost & Found).

Якщо багаж був затриманий під час поїздки, наприклад, у відрядження, і вам довелося купувати предмети особистої гігієни та одяг, то компенсація за затримку в перевезенні багажу зазвичай обмежується сумою $50.

Пасажирові необхідно отримати ваучери на цю суму у представників авіакомпанії або зберегти всі чеки для пред’явлення їх авіаперевізнику.

Якщо багаж не знайшли по закінченні 21 дня, авіакомпанія зобов’язана сплатити компенсацію за зареєстрованою заявою виходячи з ваги загубленого багажу або його оголошеної цінності.

Джерело: Delo.ua

Facebook Comments

.

Прокоментувати