Росіян зобов’язали в’їжджати в Україну тільки за закордонними паспортами. ОНОВЛЕНО

Громадяни Російської Федерації з 1 березня 2015 року матимуть право в’їжджати до України виключно за закордонними паспортами.

Відповідну постанову підписав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба уряду.

Прем’єр-міністр наголосив на необхідності посилення контролю на українсько-російському кордоні і “запровадження європейських правил перетину державного кордону, в тому числі громадянами Російської Федерації”.

Ukraine_border

Читайте також у “Смаку подорожника”: 
Список країн, куди українцям можна їхати без віз або отримати візу на кордоні
+ Звіт про візову лібералізацію 2014

Яценюк повідомив, що уряд ухвалив постанову про зупинку дії окремих положень угоди між Україною і Російською Федерацією про безвізові поїздки громадян України і РФ: “Ми вилучаємо внутрішній паспорт і свідоцтво про народження як підставу для перетину українського державного кордону”.

Положення щодо решти зазначених у двосторонній угоді документів громадян РФ для в’їзду на територію України, наприклад, дипломатичний та службовий паспорт, залишаються чинними.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
З Нового 2015 року в Росію як і раніше можна в’їжджати за внутрішнім паспортом

Глава уряду нагадав, що президент Росії Володимир Путін “просив перейти на перетин державного кордону виключно за закордонними паспортами”.
“Що ж, ми його прохання почули. Тепер необхідно, щоб російські громадяни, як і просив Володимир Путін, користувалися виключно закордонними паспортами”, – сказав глава українського уряду.

Такий крок, підкреслив Яценюк, дасть змогу суттєво посилити контроль на кордоні та забезпечити інтереси національної безпеки України.

Глава Кабміну доручив Державній міграційній службі разом із Державною прикордонною службою поставити на контроль термін перебування громадян РФ, прибулих до України.

Він звернувся до Міністерства закордонних справ, аби те проінформувало Росію про зупинення дії окремих положень угоди про безвізові поїздки громадян України і РФ.

Яценюк також наголосив, що угода про малий прикордонний рух із Російською Федерацією не відповідає європейським стандартам.
Прем’єр звернувся до МЗС, аби те разом із відповідними відомствами до середи внесло проект рішення про приведення цього документу у відповідність до європейських стандартів.

У ході наради голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко повідомив, що в 2014 році його відомство не пропустило через державний кордон 46834 іноземних громадянина, із них 15500 – громадяни Росії.

З початку 2015 року “нами не пропущено 2895 громадян, із них 432 громадянина Російської Федерації. За дорученням правоохоронних органів ми затримали 318 громадян, які можливо причетні до терористичної діяльності”, – сказав керівник ДПСУ.

ОНОВЛЕНО.
Росія вже відреагувала на заяву Яценюка, але дала зрозуміти, що й надалі пускатиме до себе українців за звичайними паспортами – щоб зірвати мобілізацію.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у коментарі ТАСС сказав буквально таке:
“Що стосується заяви щодо введення з 1 березня поїздок за закордонними паспортами для росіян, якщо я правильно чув, то прем’єр Яценюк заявив, що це ніби ініціатива Путіна, який свого часу висловлював таку ідею, – і ось у Києві її почули…
Це неправда – те, що сказав Яценюк. Ми дійсно переходимо з більшістю країн СНД на взаємні поїздки за закордонними паспортами, зберігаючи при цьому безвізовий режим, але щодо України, з урахуванням тієї кризи, яка всередині цієї країни зараз вибухнула, ми маємо намір зробити виняток”.

Російське інформагентство “Інтерфакс”, посилаючись на “високопоставлене інформоване джерело”, повідомляє, що “Росія не піде на відповідний крок із закордонними паспортами через українців, які ухиляються від мобілізації “.

“Київ, очевидно, чекає від Росії у відповідь симетричної реакції. Якби Росія ввела б теж закордонні паспорти для в’їзду на свою територію громадянам України, то в Києві могли б дати команду – нікому не оформляти закордонні паспорти, особливо тим людям, які підлягають мобілізації. Навряд чи ми станемо приймати аналогічну міру. Це буде нелогічно, адже ми підставимо таким чином цих хлопців”, – пояснив співрозмовник агентства.

Раніше президент РФ Володимир Путін, намагаючись заманити до себе українських військовозобов’язаних і зірвати таким чином мобілізацію, запропонував збільшити для українців призовного віку граничний термін перебування в Російській Федерації (наразі це 90 днів).
Він пояснив це тим, що “багато українців ухиляються від мобілізації та намагаються приїхати до Росії, щоб пересидіти тут якийсь час”

Facebook Comments

Прокоментувати