ШОК. “Wizz Air Україна” припиняє існування. Як повернути або перебронювати квитки

Провідна українська лоукостова авіакомпанія “Wizz Air Україна” закривається й припиняє польоти. Про це інформує сайт wizzair.com.

Фото "Смак подорожника"

Фото “Смак подорожника”

“На жаль, ми були змушені прийняти таке рішення через тривалу напруженість у Східній Україні, девальвацію та нестійкість української гривні, обмеження платежів постачальникам у зв’язку з контролем за іноземною валютою і невизначеність нових порядків для авіації та обмеження, що можуть бути цим викликані, – інформує “материнська” авіакомпанія Wizz Air. – Як повідомлялося раніше, Wizz Air Ukraine вже скоротила кількість літаків з чотирьох до двох у першій половині 2014 року, слідом за скороченням кількості літаків, що базуються в Києві, та призупиненням роботи в Донецьку”.

Із 20 квітня 2015 року закриваються сім “українських” маршрутів Wizz Air – до Барселони, Валенсії, Кутаїсі, Москви, Мілана/Бергамо, Неаполя, Венеції/Тревізо.
Пасажирам, які купили квитки на ці рейси, відшкодують їх повну вартість.
Як бачимо, повністю закриваються лоукостові Іспанія й Італія.

Протягом наступних трьох тижнів ще можна політати “по-старому”. Наприклад, на останній рейс у Валенсію – 19 квітня – можливо купити квиток за 2 249 грн.

При цьому “материнська” Wizz Air – Wizz Air Hungary – залишається працювати в Україні, але в менших масштабах.
З 20 квітня Wizz Air Hungary виконуватиме тільки вісім рейсів в Україну та з України: Будапешт, Лондон/Лутон (ці два напрямки Wizz Air Hungary обслуговувала й раніше), а також за напрямками, які Wizz Air Hungary переймає у “Wizz Air Україна” – Кельн, Дортмунд, Гамбург/Любек, Мюнхен/Меммінген, Катовіце, Ларнака.
Пасажирам, які купили квитки на ці рейси на дати після 20 квітня, необхідно перебронювати переліт через авіакомпанію Wizz Air Hungary*.

“До цього йшлося. Wizz Air послідовно витискають з українського ринку, – каже Андрій Коваль, власник турфірми, що займається організацією самостійних бюджетних мандрівок у Європу. – Середні ціни у “Wizz Air Україна” – вже давно не лоукостові, це наслідок жорстких “правил гри”, які запровадили конкуренти, що мають владні важелі. Звісно, йдеться про вигоди для “Міжнародних авіаліній Україні”. Останнім часом ціни МАУ за багатьма параметрами могли конкурувати з тарифами лоукостера. Але я не сумніваюся, що після витиснення такого конкурента з ринку МАУ в інтересах нашого “дніпропетровського друга” суттєво підвищить розцінки”.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Президент МАУ: Лоукости перетворили авіацію зі статусної речі на приміську електричку

Відомо також, що 4 червня відбудеться відкриття “нової оперативної бази” в Києві, на якій базуватиметься лише один літак Airbus A320.

У повідомленні Wizz Air нічого не йдеться про рейси української компанії зі Львова (у Неаполь, Венецію/Тревізо, Мілан), проте на сайті квитки на них вже не продаються.

Слід зазначити, що у “Wizz Air Україна” діяли українські правила перевезення багажу – це означало, що можна було везти безплатно, здаючи в багажне відділення, один великий предмет багажу вагою до 32 кг, а з собою в салон брати ще одну ручну поклажу вагою до 10 кг.
Натомість “Wizz Air Hungary” перевозить багаж згідно з угорським законодавством. Тут у салон можна безкоштовно взяти тільки так звану малу ручну поклажу – габаритами до 42 х 32 х 25 см. Якщо сумка, рюкзак або валіза перевищує хоч один із параметрів і не поміщається в Wizz Air’івську рамку на реєстрації – співробітники компанії мають право вимагати від вас доплатити за перевезення цього предмета багажу.

Читайте у “Смаку подорожника”:
Що потрібно знати про перевезення багажу в лоукостах

Для довідки
Wizz Air Ukraine (Товариство з обмеженою відповідальністю «Авіалінії Візз Ейр Україна») — українська бюджетна авіакомпанія, заснована 2008 року групою Wizz Air для виходу на український ринок відповідно до вимог українського законодавства. У різний час здійснювала рейси з/до Києва, Львова, Донецька, Харкова, Сімферополя.
Перший рейс WAU стартував із Києва (а/п “Бориспіль”) у Сімферополь 11 липня 2008 року о 6:00. Тоді нерідко траплялися квитки дешевші 100 грн. Крім відомих до останнього часу напрямків, “Візз Ейр” певний час літав із Києва в Осло, Стокгольм, Софію, Вільнюс, Дубаї, Анталію.
Останній внутрішній рейс було виконано влітку 2012 року. У 2015 році на польотній карті Wizz Air Ukraine залишилися тільки Київ (а/п “Жуляни”) і Львів.

wizz-air_stewardess

“Ми розпочали процес виплати відшкодувань за скасовані рейси і просимо всіх клієнтів Wizz Air Ukraine частіше перевіряти свої поштові скриньки, тому що всі новини про відшкодування будуть надсилатися електронною поштою на адресу, вказану під час бронювання”, – зазначено в прес-релізі.

Телефонні номери Інформаційно-довідкового центру Wizz Air для вирішення проблемних питань
+380 44 206 4888
Доступні мови: українська і російська
Години роботи: з 7:00 до 21:00 (CET)

+ 48 22 432 4867
Доступні мови: чеська і польська
Години роботи: з 8:00 до 22:00 (CET)

+36 1 677 7139
Доступні мови: англійська, французька, німецька, угорська, італійська, румунська, іспанська
Години роботи: з 8:00 до 22:00 (CET)

 

*ПРАВИЛА І УМОВИ НАДАННЯ “ГАРАНТІЇ ТАРИФУ” WIZZ AIR HUNGARY
КЛІЄНТАМ WIZZ AIR UKRAINE

Наступні правила і умови діють для всіх клієнтів Wizz Air Ukraine, які бажають скористатися пропозицією Wizz Air Hungary «Гарантія тарифу»:

 • 1. Клієнт Wizz Air Ukraine, що отримав відшкодування, може забронювати нові квитки у Wizz Air Hungary за свій рахунок і вимагати повернути позитивну різницю тарифів (якщо вона є)
 • 2. Гарантія тарифу діє тільки для клієнтів, рейси Wizz Air Ukraine яких було скасовано, і які можуть надати код бронювання скасованого рейсу
 • 3. Гарантія тарифу діє пропорційно оригінальному бронюванню (наприклад, якщо було скасовано тільки 1 етап польоту, умови діють тільки на 1 новий заброньований етап)
 • 4. Гарантія тарифу розповсюджується тільки на рейси, передбачені політикою Гарантії тарифу, за умови оригінального бронювання у WAU (будь ласка, дивіться наведену далі таблицю)
 • 5. Гарантія тарифу розповсюджується на всі бронювання, оформлені в період з 26 березня до 9 квітня
 • 6. Гарантія тарифу розповсюджується тільки на бронювання, що випадають на оригінальну дату бронювання у Wizz Air Ukraine +/- 7 днів
 • 7. Гарантія тарифу розповсюджується на певні бронювання (будь ласка, дивіться таблицю), за умови, що пасажира буде перенаправлено у оригінальний пункт призначення через інший аеропорт
 • 8. При підрахунку різниці тарифів бронювання WAH будуть включати вартість перельоту + збір за 1 предмет великої ручної поклажі + збір за 1 предмет зареєстрованого багажу (якщо він був сплачений клієнтом)
 • 9. При підрахунку різниці тарифів, в разі зміни аеропорту в маршруті, загальна вартість подорожі з Wizz Air Hungary (включаючи 1 предмет великої ручної поклажі і 1 предмет зареєстрованого багажу, сплачений для кожного етапу) буде розглядатися як новий тариф
 • 10. Різниці тарифів підраховується в EUR (за курсом обміну 1 EUR = 25 UAH) і є різницею між оригінальним бронюванням WAU і новим бронюванням WAH
 • 11. В разі позитивної різниці тарифів різницю повернуть на рахунок клієнта в розмірі 100% в якості кредиту Wizz Air, який можна буде використати при бронюванні через WAH у майбутньому
 • 12. В разі позитивної різниці тарифів Wizz Air Hungary перекаже кредит на рахунок клієнта упродовж 30 днів з моменту подання клієнтом запиту до відділу по роботі з клієнтами Wizz Air Hungary стосовно позитивної різниці тарифів
 • 13. Якщо маршрут буде проходити через інший аеропорт, клієнт несе всі пов’язані з проживанням та інші витрати, які не мають відношення до авіаперельоту
 • 14. Якщо маршрут буде проходити через інший аеропорт, клієнт повинен подбати про наявність відповідних проїзних документів (в тому числі візи, якщо потрібно), які дають доступ до аеропорту, через який проходить маршрут подорожі
 • 15. В разі бронювання з іншого міста (наприклад, якщо клієнт зі Львова подорожує з Катовіце), клієнт несе всі витрати, пов’язані з наземними переїздами, проживанням, і всі інші витрати

ДІЯ ГАРАНТІЇ ТАРИФУ ДЛЯ ПОТОЧНОГО МАРШРУТУ
І ДОСТУПНИХ НОВИХ МАРШРУТІВ ТА ЗМІН МАРШРУТІВ

“Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати