Чехія береться видавати “мульти” – навіть 5-річні – всім, хто мав хоча б одноразову шенгенську візу

Чеська Республіка повідомила про односторонні заходи щодо подальшого спрощення візової процедури для громадян України.

czech_border_EU

“За умови надання копій попередніх використаних віз (хоча б одна одноразова короткострокова віза, видана будь-якою країною шенгенської зони) заявник може подати заяву на багаторазову короткострокову шенгенську візу терміном на один рік“, – ідеться в листі завідувача консульським відділом посольства Чехії Павла Пешека, адресованому кореспонденту ZN.UA.

Також повідомляється, що використана багаторазова віза на один рік дає можливість подати заяву на візу терміном на 2 роки, і термін наступної візи вже може становити 5 років.

Отже, виходячи з практики консульського відділу в Києві, під час прийняття рішення про надання багаторазової візи в більшості таких випадків (до 90%) громадянам надаються мультивізи мінімально строком на 1 рік і нерідко з більш тривалим терміном до 5 років.

У консульському відділі Чехії в Києві практично не використовується практика надання короткострокових багаторазових віз зі скороченим терміном. Таку політику проводить також сусідня Словаччина.
Консульства Словаччини в Києві та Ужгороді набагато частіше, ніж польські, видають п’ятирічні візи громадянам України з позитивною візовою історією.
Після першої поїздки в країну, яка видала п’ятирічну візу (Чехію або Словаччину) власник цієї мультивізи може протягом строку її дії відвідати всі країни Шенгенської зони.

Водночас зауважте: відповідно до візових правил, якщо вам видадуть чеську візу, то з нею перший в’їзд до Шенгенської зони має бути саме на територію Чехії (або ж, у іншому разі, це має бути поїздка, в якій турист більшість днів проводить на території Чеської Республіки).

Читайте також у “Смаку подорожника”:
З 23 червня для оформлення шенгенської візи українці даватимуть відбитки пальців

Порошенко пообіцяв щоденно контролювати виконання плану лібералізації
візового режиму з ЄС, щоб візи було скасовано з 2016 року

Як порахувати дозволений термін перебування в “шенгені” з мульти-візою

Нова практика країн Шенгену: ануляція віз у разі скасування броні готелю. Поради туристам

“Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати