10 головних правил подорожування автостопом

Автостоп – дуже цікава і специфічна річ. Якщо Ви вирішили обрати такий спосіб подорожування, перед Вами відкриваються нові горизонти й можливості побувати в найрізноманітніших місцях нашої планети.
Це найбільш оригінальний, екстремальний і фінансово вигідний спосіб подорожувати. Grenka.ua розповість про це.

hitchhike_europe2

До того ж, автостоп дозволяє краще пізнавати людей. Він непередбачуваний, можливо, трохи ризикований. Та в нього є один беззаперечний плюс: таким чином Ви вириваєтесь з рутини буденності.
Хтось вважає автостоп станом душі і прагненням до нових емоцій. Для когось це виходить за рамки нормальності.

Але факт залишається фактом: прихильників такого виду туризму з кожним роком все більше і більше.

Для новачків – наші поради.

1. Виглядайте пристойно.
Всі знають, що «встречают по одежке». І саме від Вашого зовнішнього вигляду залежить, зупиниться Вам водій або ні. Тож слід попіклуватись про те, як Ви виглядаєте.
Краще вдягати зручний і практичний одяг, який відповідатиме погодним умовам. Для того, щоб Вас помітили, не забувайте про яскраві елементи на одязі. Якщо ж Ви обрали для подорожі нічний час – подумайте також про світловідбиваючі елементи. Тоді Ваші шанси на «транспорт» зростають.

hitch-hike_europe

2. Дівчатам краще не подорожувати наодинці.
Ми вже казали, що автостоп – досить ризикова річ, тому краще відправлятись у подорож вдвох. Звичайно, у дівчат, що подорожують самі, шансів, що їх підвезуть, завжди більше. Та не варто також забувати про можливість неприємних ситуацій.

3. Сплануйте маршрут поїздки.
Для початку варто визначитись, куди їхати. Це перший пункт професійного автостопера. Придбайте атлас автомобільних доріг області, в яку відправляєтесь. Важливим є вивчення населених пунктів, що траплятимуться Вам на шляху.

4. Одразу домовтесь, що поїздка буде безкоштовною.
Це потрібно зробити ще до того, як Ви сіли в машину. Головний аргумент досить банальний, але ефективний: нема грошей. Немає і не буде. Завжди можна посилатись на погану погоду, важкі рюкзаки та студентство. Непроінформованість водія може стати причиною прикрих ситуацій.

5. Підтримуйте бесіду з водієм.
Не забувайте, що Ваша оплата за проїзд водію – цікаві розмови та гарний настрій, адже саме «теревеньки» допомагають не сумувати в дорозі. Найкращі автостопери – ті, хто вміє підтримати розмову і має чим поділитись.

hitch-hike_car

6. Не забувайте про повагу!
Якщо Вам пощастило «піймати машинку», не забувайте про перелік певних правил. Поводьтесь чемно. Наприклад, паління можливе тільки в тому випадку, коли курить сам водій. Пам’ятайте, якщо Ваша поведінка буде неадекватною, Вас у будь-який момент можуть «попросити» з салону автомобіля.

7. Обирайте правильну місцевість.
В межах міста Ви піймаєте хіба що таксі, тож подорож рекомендується починати за містом. Старайтесь підібрати місце, де в першу чергу буде зручно зупинитись водію. І ще один момент – зайва увага правоохоронців нікому не потрібна.

8. Утримайтесь від критики.
Особливо це стосується музичних вподобань. Краще не пропонувати водію ввімкнути свою музику або змінити пісню. Пам’ятайте, що Ви – гість, тому насамперед потрібно рахуватися з власником машини.

9. Заборонені теми.
Утримуйтесь від обговорення релігії, фінансової і політичної ситуації в країні. Не варто вступати в спір з водієм. Варто взяти до уваги, що деяким людям потрібно, щоб їх просто вислухали. Не більше.

10. Довіряйте інтуїції.
Автостоп не найпростіший спосіб подорожувати. Та це не причина опускати руки і псувати собі настрій. Залишайтесь на позитиві, і все буде чікі-пікі 😉

Facebook Comments

.

1 коментар
  1. Анна

    а ще правила автостопу можна прочитати у №12 журналу “Експеримент”

Прокоментувати