Літо-2015: як в окупованому Криму відпочивають українські й російські зірки. ОНОВЛЕНО

…Іде другий рік російсько-української війни. Росія дедалі більше “зростається” з окупованим Кримом, Україна – віддаляється від нього. Уже понад сім місяців з України в Крим легально можна потрапити або власним авто, або пішки через КПП – поїзди, автобуси, літаки з континенту на півострів не курсують.

“Смак подорожника” відстежив тенденцію до відвідання Криму на прикладі українських і російських зірок.
Висновок: в анексовану автономію їздить дедалі менше наших співвітчизників (хоча трапляються й досить “козирні” приклади поїздок). Натомість потік у Крим російських селебрітіз порівняно з 2014 роком суттєво розширився.

Хоч трохи політично активний громадянин України навряд чи захоче поїхати відпочивати на Південний берег Криму після заяви самозваної прокурорки Поклонської, яка пообіцяла українським радикалам “відпочинок” у кримських колоніях і СІЗО.
Інша річ – люди байдужі до політики та громадяни з проросійськими симпатіями, зокрема ті, хто має в Криму нерухомість або походить з Криму.

Таки побував на відпочинку в Криму футболіст донецького “Шахтаря” Тарас Степаненко. Спершу купатися в морі на ПБК прибула його дружина Маргарита з дітьми, а потім до них приєднався і гравець збірної України.

Тарас Степаненко з родиною в Криму

Тарас Степаненко з родиною в Криму

Тарас пояснює свій вибір тим, що він і надалі вважає Крим територією України.

Закиди проукраїнських коментаторів парирує Маргарита Степаненко, яка й виклала фото зі спільного відпочинку в соціальні мережі:
“Ну я ж не винна, що уряд просрав Крим! Тим більше що в нас тут своє житло, так що ж, подарувати його Росії? Або забути про все майно в Донецьку? Все дитинство тут відпочивала, всією родиною любимо Крим, особливо Ялту, і патріотизм тут ні до чого, я привезла дітей на море. Я приїхала до себе додому!”

Так само спокійно ставиться до поїздок на окуповану територію інша відома спортсменка, чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова. Уродженка Сімферополя, якій зараз 32, закінчила спортивну кар’єру ще в 2009 році й відтоді живе у своє задоволення, виховуючи сина Сашка після розриву з його батьком Леваном.

Яна Клочкова в Криму

Яна Клочкова в Криму

Цього року “Золота Рибка” відкрила пляжний сезон у Криму ще на травневі свята. А в 20-х числах червня Клочкова знову приїхала на окуповану територію – щоб традиційно відсвяткувати в Криму день народження сина (це був уже 5-річний ювілей Сашка).
Зайве нагадувати, що дитяче свято з улюбленими героями Яна влаштувала на честь дня народження сина і торік, коли по Криму вже розгулювати “зелені чоловічки” з окупаційної армії РФ.
В АРК живуть батьки Клочкової, їхня квартира – в курортному Гурзуфі біля Ялти.

Klochkova_Crimea_august2015
Викладала Яна в інтернет і багато світлин з відпочинку в Криму в серпні.

Bilyk_Crimea_august2015
Також у серпні відвідала Крим популярна співачка Ірина Білик. У Ялті вона “засвітилася” в ресторані разом із Філіпом Кіркоровим та Ігорем Крутим на “неофіційній” частині конкурсу “Дитяча нова хвиля”.

Українські соцмережі жорстко розкритикували поп-зірку. Колега-продюсер Олена Мозгова назвала поїздку подруги до Криму “зрадою”.

На це Білик відповіла емоційним листом через Facebook:
“ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО НАРОДНОЙ АРТИСТКИ УКРАИНЫ ИРИНЫ БИЛЫК БЫВШЕЙ ПОДРУГЕ АЛЕНЕ М.
Алена, дружить, наверное, больше не сможем. Я не могла и подумать, что моя случайная встреча с Филиппом в ресторане произведет на тебя и друзей-“патриотов” из фейсбука такое впечатление… Могла бы позвонить и просто спросить об истории нашей совместной фотографии. И узнать от меня, что ездила я на Венчание к близкой подруге, которой напророчила в свое время встречу с любимым мужем. Оправдываться – это удел слабых и виноватых, поэтому не буду… Конечно жаль тех, кто верит статейкам сомнительных журналистов-“профессионалов”.
И жаль, что лучшие друзья уходят… надеясь стать европейцами…”

Переклад українською:
“ВІДКРИТИЙ ЛИСТ НАРОДНОЇ АРТИСТКИ УКРАЇНИ ІРИНИ БІЛИК КОЛИШНІЙ ПОДРУЗІ ОЛЕНІ М.
Альоно, дружити, напевно, більше не зможемо. Я не могла й подумати, що моя випадкова зустріч із Філіпом у ресторані справить на тебе й друзів-“патріотів” із фейсбуку таке враження… Могла б зателефонувати і просто запитати про історію нашої спільної фотографії. І дізнатися від мене, що їздила я на Вінчання до близької подруги, якій напророкувала свого часу зустріч із коханим чоловіком. Виправдовуватися – це доля слабких й винуватих, тому не буду… Звичайно шкода тих, хто вірить статейкам сумнівних журналістів-“професіоналів”.
І шкода, що кращі друзі йдуть… сподіваючись стати європейцями…”

Але загалом українські знаменитості в 2015-му до Криму не поспішають. Ба, навіть по шию занурені в російський шоу-бізнес Таїсія Повалій і Ані Лорак, попередньо заанонсовані як учасниці концерту на честь Дня Росії 12 червня, до Криму на окупаційний шабаш не приїхали. Не видно їхніх імен і на літніх афішах ялтинського кіноконцертного залу “Ювілейний”.
(Нагадаємо, торік Ані Лорак планувала концерти в анексованому Криму в липні-серпні, але під тиском громадськості змушена була їх скасувати.)

Багато вітчизняних зірок публічно відмовилися од відпочинку на окупованому півострові. Серед них – співачка й народна депутатка Злата Огнєвич, чиї батьки залишилися на анексованій території.
“У місті з мамою мало хто вітається, відвертаються при зустрічі, і це дуже її ображає, тисне атмосфера, – розповіла співачка недавно “Світському життю”. – Чим вона заслужила таке ставлення? Тільки тому, що вона любить Україну і вважає Крим Україною?.. Але є і радісна новина: батьки продають нерухомість потроху, і є у Києві квартира. Тому будемо переїжджати, щоб мама більше не плакала в телефонну трубку”.

"Крим - це Україна" - виклала Сусана Джамаладінова (Джамала) на пляжі

“Крим – це Україна” – виклала Сусана Джамаладінова (Джамала) на пляжі

Не чути про нові візити на батьківщину, в АРК, і кримськотатарської співачки Джамали (вона побувала в батьків після анексії у серпні 2014-го й публічно заявила, що Крим – це Україна). Тим часом у селищі Малоріченське під Алуштою, де виростала естрадна зірка, її батьки утримують міні-готель “Джамала”.

Інша річ – російські артисти. Після торішнього простою вони знову активно поєднують відпочинок на Південному березі Криму з концертуванням по півострову, хай навіть там значно менше туристів, ніж раніше.

Майже на спартанські умови – з перевдяганням у наметах – згодна танцівниця Анастасія Волочкова, яка почала тур по Криму з концерту в таборі “Артек”.

Анастасія Волочкова в Криму

Анастасія Волочкова в Криму

Тісне спілкування з дітьми не завадило балерині через кілька днів викласти в Instagram ледь не порнографічне фото: Волочкова продемонструвала свій фірмовий “шпагат” цього разу у трусиках-стрінгах, що ледь прикривають піхву. Таким чином Анастасія розважалася на поручнях приватної яхти, фотографуючись на тлі моря й кримських скель.

Кримські гори й море стали антуражем для знімків російського ура-патріотичного співака Олега Газманова, який цими днями також відпочиває в анексованому Криму.

Олег Газманов у Криму

Олег Газманов у Криму

“Від такої краси відірватися неможливо. Так гарно, що хочеться покричати”, – коментує в Instagram принади окупованої території 63-річний співак з активною великодержавною позицією.

Шанувальники й шанувальниці співака у своїх коментарях не відстають у патріотичному запалі: “Спасибі Путіну за Крим! Хай там що, а Крим не віддамо!”, “Газманов – молодчинка, здоров’я йому!”

Яскравою ілюстрацією до повернення зірок російської естради в Крим стала афіша ялтинського кіноконцертного залу “Ювілейний” – головного естрадного майданчика ПБК.
Як пише “Кримська правда”, на відміну від минулого року, коли події в Україні та на півострові відлякали метрів естради, а в Ялті проходили по три концерти на місяць, нині розклад заповнений практично на все літо. У “Ювілейному” виступлять Філіп Кіркоров, Григорій Лепс, Лариса Доліна, Діма Білан, “Руки вверх”, Сергій Пєнкін, Лоліта, Ірина Аллегрова, Олександр Маршал, Валерій Леонтьєв, Сосо Павліашвілі, Олександр Розенбаум, “Хор Турецького”, “Любе”, Юрій Куклачов зі своїми котами та багато інших.

“Гастрольний графік цього року в нас набагато кращий і різноманітніший порівняно з 2014-м”, – зазначає директор ККЗ “Ювілейний” Олеся Костенко.

Діана Арбеніна в Криму

Діана Арбеніна в Криму

І ще одна новина, яку важко назвати інакше, як прикрою.
27 червня в Ялті дала концерт Діана Арбеніна з групою “Нічні снайпери” – і це при тому, що торік російська артистка підтримала Україну, принципово відмовилася від концертів в анексованому Криму й мала через це проблеми на батьківщині.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
У Росії не рекомендують своїм співвітчизникам їздити в окупований Крим і купувати там нерухомість

Один день з життя аеропорту окупуваного Криму:
80 фактів порушення закону

Прем’єр Медведєв незадоволений рівнем обслуговування туристів
в окупованому Криму: “Воно ще навіть не російське”

Сімферополь став найпопулярнішим авіанапрямком у Росії на літо-2015

P. S. Підписуйтеся на нашу e-mail розсилку, щоб отримувати поштою всі пропозиції дешевих подорожей.
Лайкайте “Смак подорожника” у Facebook.

“Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати