ДМСУ: процедура оформлення шенгенської візи не залежить від наявності біометричного паспорта

Дипломатичні представництва держав ЄС із 23 червня 2015 року розпочали прийом документів на оформлення шенгенської візи за новою процедурою, яка передбачає зокрема сканування відбитків пальців особи.
Водночас електронні відбитки пальців українцям потрібно здати і для того, щоб виготовити новий біометричний закордонний паспорт.
Тож мандрівники запитують: чи можна обійтися однією здачею “пальчиків”?

Так сканують пальці для нового паспорта

Так сканують пальці для нового паспорта

Ні. Процедура сканування відбитків пальців при оформленні шенгенської візи незалежна від оформлення біометричного паспорта для виїзду за кордон і взагалі не залежить від наявності такого документа.
На цьому наголошує Державна міграційна служба України і додає: ДМСУ не здійснює передачу персональних даних українських громадян іноземним державам.

Таким чином, незалежно від того, паспорт якого типу має громадянин (з електронним чіпом чи без нього), процедуру сканування відбитків пальців при оформленні шенгенських віз необхідно проходити всім громадянам.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
“Окуповані” кримчани відмовляються від турів у Європу через візові складнощі

Державна міграційна служба також нагадує, що закордонні паспорти старого зразка, видані до початку оформлення біометричних документів, зберігатимуть чинність до завершення строку дії, зазначеного на сторінці даних про паспорт.
Заміна старих паспортів на нові, в тому числі з електронним чіпом, є правом, але не обов’язком громадян України.

“Смак подорожника” 2015

Facebook Comments

Прокоментувати