Із 22 країн Шенгену 16 стали гірше видавати візи українцям. Тож краще звертатися до Латвії, Литви, Словенії, Естонії та Польщі

Частина країн Шенгенської зони суттєво знизили частку мультивіз для українців.

schengen_visa_34

Міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи на питання на зустрічі з депутатами, визнав: деякі консульства свідомо не дають візи нашим співвітчизникам, навіть коли ті мають на це право.

Перелік таких дипустанов Клімкін не уточнив, але запевнив, що МЗС здійснює на них тиск, вимагаючи повернутись до попередньої практики.

Про те, що окремі країни ЄС перетворюють візи на нездоланний бар’єр, свідчить статистика за минулий рік.
Із 22 країн, які входять до Шенгенської зони, 16 країн збільшили кількість відмов у візах українцям порівняно з 2013 роком.

Так, Швейцарія та Фінляндія стали відмовляти утричі частіше, Іспанія, Португалія, Греція та Швеція – майже вдвічі, пише “Європейська правда”.

Рекорд встановила Бельгія: показник відмов у 2013 році у цього королівства і так був одним з найбільших – майже 5,5% від загальної кількості звернень, але минулого року він зріс до 9,5%!

Чому українцям відмовляють у візах?

“Проблема зростання кількості відмов з’явилася минулого року і стала відповіддю на події на Сході України, – каже експерт програми “Безвізовий щоденник”, редактор інтернет-видання “Європейська правда” Сергій Сидоренко. – Деякі країни мають підозри, що українці, особливо ті, які проживали у східній частині, скористаються туристичними візами і попросять про притулок.
Саме так консули шенгенських країн обґрунтовують свої відмови у розмові з нашими дипломатами.

І друга проблема – коли консули не відмовляють нашим заявникам, а просто дають замість багаторазових віз – одноразові. Перелік таких країн в МЗС на називають, але ми точно знаємо, що серед них є, приміром, Італія.
Це абсолютно безглузда поведінка! Бо ж якщо людина хоче емігрувати, вона емігрує навіть з одноразовою візою. Але консули для чогось перестраховуються”.

При цьому навіть у Росії візові справи йдуть веселіше. Незважаючи на всі політичні перипетії, Росія традиційно посідає перше місце за кількістю прохачів віз до ЄС – майже 6 мільйонів громадян.

Середня частка відмов в РФ становить менше 1%, а частка багаторазових віз – 60%.

За цими показниками Росія помітно випереджає своїх найближчих “конкурентів” – Китай та Україну.

Причини цього на думку Сергія Сидоренка, очевидні:
“І зараз, і раніше росіянам дають багаторазові візи – ледь не всім, хто звертається. І з настанням 2014 року це просто не змінилося, тоді як для українців ситуація погіршилася.
Річ у тім, що європейцям самим потрібні російські подорожувальники – і туристи, і бізнес.
Санкції, які введені проти російських посадовців – це 100-200 осіб, на статистику це не впливає.
Можливо, в 2015 році, тобто після обвалу рубля, ситуація зміниться і для РФ. Але ми побачимо це в статистиці тільки наступного року”.

Водночас консульства деяких держав ЄС – попри російську агресію – не стали карати українських громадян. Протягом минулого року вони навіть покращили статистику видачі віз українцям.
Насамперед це Латвія, Литва, Словенія, Естонія та Польща.
Показник відмов зменшився також у Німеччині, хоча й лишився на досить високому рівні.

Маємо надію, що найближчим часом влада нарешті виконає вимоги Плану дій візової лібералізації і рішення про скасування віз для короткострокових поїздок стане реальністю, резюмує програма “Безвізовий щоденник”.

Facebook Comments

.

Прокоментувати