Українці не вірять у швидкий безвізовий режим з ЄС. Хоча експерти його прогнозують

Чверть українців не вірить у безвізовий режим з Євросоюзом. Вони вважають, що цього ніколи не станеться.
Такими є результати травневого опитування TNS On-line Track.

schengen_visa_34

Решта українців вважають, що візи рано чи пізно все ж скасують, та і в них оптимізму не надто багато.
Більшість опитаних – 43% – сказали, що найреальніший термін запровадження безвізового режиму – від 2 до 5 років. Ще 28% українців вважають, що скасування віз доведеться чекати більше 5 років.
І лише 5% опитаних налаштовані оптимістичніше і вважають, що безвізовий режим може бути скасований вже до кінця 2015-го.

Дослідження проводилось методом онлайн-опитування з 15 до 21 травня, тобто до результатів саміту Східного партнерства у Ризі, де остаточно з’ясувалося, що скасування віз цього року не буде.
Нагадаємо, Ризький саміт не визначив дату початку безвізового режиму, однак із підсумкової декларації випливає, що за якісної роботи Києва візи можуть скасувати на початку 2016 року.

Чому українці досить песимістично налаштовані щодо безвізових перспектив?
Про це в програмі “Безвізовий щоденник” говорить редактор інтернет-видання “Європейська правда” Сергій Сидоренко:
– Ми добре знаємо, що українці, наші співгромадяни, більше схильні вирити в “зраду”. Якщо відбувається щось негативне, ми сприймаємо це як звичайний розвиток подій. А позитивне, за цим підходом, майже не відбувається або ж буває дуже рідко. Тому в позитив – в скасування віз – ми просто не віримо.

До того ж, європейські консульства своїми діями часто дають нам підстави не вірити у скасування віз. Адже коли наші друзі чи знайомі скаржаться, що їм відмовили у візі, то мимоволі думаєш: якщо навіть таким людям відмовляють, то скасовувати візи та пускати всіх без розбору до ЄС точно не стануть.

Насправді це – некоректна думка, і вона дуже легко спростовується прикладом Молдови.
У 2013 році рівень візових відмов у Молдові складав 4,8%. Це дуже багато – в Україні цей показник не перевищує 2%. Та це не завадило ЄС скасувати візи для громадян Молдови.
Для Молдови є дуже “проблемні” країни – приміром, Франція відмовляла більш ніж 10% тих молдаван, хто подавався на візу. Але й ці країни не заблокували скасування віз. Річ у тім, що рішення про видачу віз та про їх скасування ухвалюють різні люди, тому ці рішення часто не пов’язані.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Із 22 країн Шенгену 16 стали гірше видавати візи українцям.
Тож краще звертатися до Латвії, Литви, Словенії, Естонії та Польщі

На тлі нашого “безвізового” песимізму влада більшосіт країн Євросоюзу підтримує безвізовий режим з Україною.

Водночас, незважаючи на те, що політичний консенсус дійсно є, особливої прихильності до гостей з України населення окремих країн-членів ЄС не відчуває.
Навіть у завжди лояльній до нас Польщі тільки 30% громадян підтримують скасування візового режиму з Україною. У Німеччині ця частка ще менша – 17%.

Але експерти переконані, що безвізовий режим між Україною та Євросоюзом реальний вже у 2016 році – якщо українська влада виконає усі зобов’язання перед Європою.

Про те, що у Брюсселі позитивно оцінюють хід виконання українською владою рекомендацій Єврокомісії, нещодавно повідомило Представництво України при ЄС.
Там кажуть: європейцям подобається те, що зробила Україна за час, який минув із травня. Водночас у ЄС висловили сподівання, що заплановані українською стороною кроки будуть реалізовані вчасно і забезпечать виконання тих завдань, які ще залишились на порядку денному.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
ДМСУ: процедура оформлення шенгенської візи
не залежить від наявності біометричного паспорта

Facebook Comments

.

Прокоментувати