Мер Барселони хоче спровадити з міста туристів

Вважається, що привабити у свій регіон якомога більше туристів – мрія будь-якої влади. Адже розвинутий туризм означає стабільне поповнення бюджету, розвиток дрібного й середнього бізнесу та інші позитиви. Проте, виявляється, далеко не завжди великий туристичний потік є благом. Як повідомляє Євроньюз, обрана на цю посаду в травні мер Барселони Ада Колау призупинила видачу ліцензій на розміщення туристів. Яких, на її думку, в місті стало забагато.

Парк Гуель із роботами знаменитого архітектора Антоніо Гауді - одна з головних туристичних принад Барселони

Парк Гуель із роботами знаменитого архітектора Антоніо Гауді – одна з головних туристичних принад Барселони

Розпорядження міського голоси стосується як готелів, так і приватних апартаментів. Заборона діятиме до 2016 року – аж доки міська влада розробить план контролювання туристичного потоку.

Барселона – третє за популярністю місто Європи після Лондона та Парижа. За останні чверть століття кількість туристів у столиці іспанської Автономної області Каталонія збільшилася більш ніж учетверо – з 1,7 мільйона у 1990 році до 7,5 мільйона у 2013-му.
Тобто щороку в Барсу приїздить у чотири рази більше гостей, ніж вона налічує мешканців. Особливо помітною ця тенденція стала в останні кілька років, із розвитком таких туристичних інтернет-сервісів, як Airbnb.

Досі місцева влада вважала зростання популярності міста позитивом, адже туристи залишали в Барселоні понад 12 мільярдів євро щороку, забезпечуючи близько 100 тисяч робочих місць. Але шум і гамір упродовж 24 годин на добу, зростання кількості нелегальних “квартир щодобово”, подорожчання житла та інші побічні ефекти туристичного буму призвели до того, що мешканці Барселони почали дедалі гучніше обурюватися життям у постійному натовпі гостей міста.

Бульвар Рамблас

Бульвар Рамблас

Тож передвиборчі обіцянки 41-річної активістки партійної коаліції “Барселона разом”, яка обіцяла зробити місто зручним насамперед для його мешканців, а не туристів, упали на благодатний ґрунт. І Колау після перемоги на виборах справді взялася втілювати їх у життя.

Надалі у планах енергійної очільниці муніципалітету – домогтися рівномірного “перерозподілу” туристів по всіх районах міста. Зараз більшість із них купкується в кількох популярних кварталах, де інколи неможливо проштовхнутися. На думку Ади Колау, це негатив не лише для городян, а й для самих туристів, які за собі подібними вже не бачать справжньої Барселони.

Барселонський пляж у розпал сезону

Барселонський пляж у розпал сезону

Окрім того, мер планує спрямувати туристичний податок, надходження з якого зараз використовують для просування туризму, на забезпечення основних послуг для районів, що найбільше постраждали від напливу відвідувачів.

Читайте також у “Смаку подорожника”
Найкращі в Європі міста для шопінгу – Лондон, Барселона й Мадрид
Випущено п’ять додатків до смартфона для кращого знайомства з Барселоною

 

“Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати