Авіакомпанія airBaltic посилює заходи безпеки після скандалу з її п’яними пілотами. ОНОВЛЕНО

Після того як у Норвегії було затримано п’яний екіпаж літака airBaltic, латвійська авіакомпанія посилила заходи безпеки.
Про це заявив віце-президент airBaltic з корпоративних зв’язків Яніс Ванагс.

airBaltic_stewardess

Зокрема, екіпажі літаків у вибірковому порядку перевіряються на наявність алкоголю, і ці перевірки суворіші, ніж в інших європейських країнах. Кількість перевірок збільшено в чотири рази, повідомляє LSM.lv.

Інцидент з екіпажем airBaltic стався в Осло вранці 8 серпня. Рейс на Крит скасували через підозри алкогольного сп’яніння чотирьох людей із команди лайнера.

Членів екіпажу повітряного судна Boeing 737 поліція затримала буквально перед вильотом. За попередніми даними, нетверезими виявилися обидва пілоти та ще два стюарди.

“Результати алкотестів підтвердили, що чотири з п’яти членів екіпажу мали рівень алкоголю вище допустимих 0,2 проміле”, – сказала представник поліції Едіт Ек Соренсен агентству AFP.

Рейс, який планувався о 5.15 ранку, вилетів на Крит із п’ятигодинним запізненням та іншим екіпажем на борту.

Нагадаємо, airBaltic виконує багато рейсів по Європі транзитом через Ригу, зокрема літає і з Києва, пропонує акції для українців.

Віце-президент airBaltic з корпоративних зв’язків Яніс Ванагс зазначив, що це перший подібний випадок в історії авіакомпанії.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
П’яну топ-модель Кейт Мосс поліція зняла з літака по дорозі з турецького курорту

Ryanair вводить антиалкогольні обмеження на “пляжному” напрямку

Із затриманими членам екіпажу авіакомпанія може зв’язатися тільки через юристів. За законами Норвегії їм загрожує до двох років в’язниці.

Якщо провина затриманих підтвердиться, вони більше не працюватимуть в airBaltic, заявив Ванагс.

До відповіді
Норвезький суд відправив другого пілота авіакомпанії airBaltic, в крові якого виявили 1,35 проміле алкоголю, у в’язницю на півроку.
Бортпровідників, що брали участь у розпиванні спиртних напоїв напередодні рейсу з Осло на Крит, присудили 45 і 60 днів ув’язнення відповідно.

Командир екіпажу постане перед судом 17 вересня, адже він відмовився повністю визнати провину. До того часу він перебуватиме під вартою.
Дослідження показало, що вміст алкоголю в його крові становив 0,54 проміле, що більш ніж удвічі перевищує допустиму норму 0,2 проміле.

За словами другого пілота, екіпаж почав вживати спиртне (дві пляшки віскі) о 15:00 7 серпня і планував припинити пияцтво в 20:00, проте “втратив контроль” кількості випитого, оскільки був стомлений після виконання трьох рейсів.
Близько 2:00 ночі 8 серпня, за 4 години до вильоту, пілот все ще продовжував пити пиво.

Спочатку суд призначив льотчику вісім місяців в’язниці, проте після визнання вини скоротив термін до півроку.

“Смак подорожника” 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати