Прогноз ЄС: кліматичні зміни змусять туристів перебазуватися з Середземномор’я в Балтію

Індустрія туризму в країнах Південної Європи, таких як Іспанія, Греція та Італія, може опинитися під загрозою в через зміни клімату.
Про це йдеться в доповіді ЄС, пише “Європейська правда” з посиланням на Independent.

girl_looking_good_in_a_swimsuit_photo_at_the_beach

У дослідженні під назвою “Час не чекає: адаптація попиту до зміни клімату в Європі” зазначено, що зміни кліматичних умов можуть зробити сонячні південні туристичні напрямки менш привабливими.

Дедалі спекотніше й сухіше літо в південних країнах може потенційно призвести до вищих темпів посух, лісових пожеж тощо.
Таким чином, занадто висока температура просто робить менш комфортним відвідування середземноморських країн у розпал літа.

Такі фактори потенційно можуть робити ці країни менш привабливими для туристів, тоді як країни, розташовані північніше – з більш помірним літнім кліматом, можуть у результаті отримати зростання туристичних доходів.

Зокрема, туристичний бум можуть відчути Латвія, Естонія, Словенія й Словаччина.

Утім, туристам не варто поспішати зі скасуванням іспанських чи італійських канікул – в доповіді прогнози орієнтовані аж на 2100 рік.

Підраховано, що країни Південного Середземномор’я можуть втратити доходи від туризму на суму до 0,45% ВВП щорічно. Для Іспанії це може означати втрату до 5,6 млрд. щорічно.

З іншого боку, доходи від туризму можуть піти далі на північ – але тільки на суму близько 0,32% від ВВП на рік для цих країн.
Тобто в цілому Європа втрачатиме доходи від туризму.

У дослідженні також говориться, що зміни температури “зони комфорту” можуть призвести до зміни планування відпусток у майбутньому.
Туристи можуть почати планувати відпустку “більш рівномірно протягом року і брати коротші відпустки, розподіляючи їх на кілька сезонів”.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
У Польщі через спеку закривають пляжі на узбережжі Балтійського моря

Facebook Comments

.

Прокоментувати