Які країни краще видають візи українським туристам: Австралія “недружня”, а Греція “глючить”

Туристичні агенції скаржаться на падіння продажу турів на європейські курорти в сезоні-2015 через запровадження обов’язкової процедури здачі відбитків пальців для оформлення шенгенської візи та деякі інші проблеми в консульствах певних країн. Зокрема, через збій у своїй системі видачі віз багатьох українських туристів втратила Греція, пише український онлайн-журнал для професіоналів турбізнесу Turprofi.com.ua.

Бланки шенгенских виз

Бланки шенгенських віз

Водночас Польща, консульство якої нарівні з угорським та чеським донедавна залишалося одним із найбільш проблемних за цим показником, почала записувати туристів на подачу документів на найближчі дати. Скажімо, 1 вересня можна було записатися на 3-тє, тоді як іще кілька місяців тому запис вівся в кращому разі на 30-40 днів наперед, а додзвонитися у візовий центр було дуже складно.

Як зазначається в статті угорську візу тепер роблять протягом тижня, чеську – протягом двох.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Чехія береться видавати “мульти” – навіть 5-річні – всім, хто мав хоча б одноразову шенгенську візу

Не мають скарг турагенції на консульство Іспанії. А Італію та Францію одні хвалять, інші – критикують. Зокрема, візові відділи цих двох країн заслужили певну нелюбов туристів аж надто “сумлінним” ставленням до дат. Тобто якщо поїздку заплановано, скажімо, з 1 по 10 жовтня, то й візу видадуть точнісінько на ці дати, без урахування ймовірних проблем із затримкою чи скасуванням авіарейсів або інших форсмажорів.
Окрім того, консульство Італії час від часу починає вимагати документи, яких немає в переліку на сайті візового центру.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Із 22 країн Шенгену 16 стали гірше видавати візи українцям.
Тож краще звертатися до Латвії, Литви, Словенії, Естонії та Польщі

Серед країн, які “дуже погано” видають українцям туристичні візи, агенти називають Австралію та Нову Зеландію.

Неприємні несподіванки туристи отримують від Греції. Скажімо, минулого тижня в системі грецького консульства був “глюк” – частина віз не друкувалася, причому досить вибірково: мама з дітьми отримали візу, а тато – ні. А якщо не летить тато, то й інші члени сім’ї залишаються. І таких випадків, запевняють фахівці, було чимало.

У результаті грецький напрям різко “просів”. Хоча на те є й об’єктивні причини – завершення літнього сезону й початок занять у школі, коливання курсу валют тощо.

Попит на європейські напрямки дещо знизило й запровадження обов’язкової дактилоскопії для заявників шенгенської візи. Через це деякі агенції суттєво обмежили продаж турів до Іспанії чи Греції, за винятком тих туристів, у яких уже є діюча мультивіза.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Список країн, куди українцям можна їхати без віз або отримувати візу на кордоні

Відома дата в 2016 році, коли Україна отримає безвізовий режим з ЄС

Кенія запровадила онлайн-візи (замість віз в аеропорту)

“Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати