Наплив мігрантів: на кордоні Австрії з ФРН і Чехією поновлено контроль; зупинено міжнародні поїзди

У зв’язку з напливом мігрантів з арабських країн міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр оголосив сьогодні про тимчасове повернення прикордонного контролю на кордоні ФРН з Австрією.

Germany_Austria_Border

За словами глави МЗС ФРН, такий крок було “одностайно узгоджено та схвалено” урядовою коаліцією. Крім того, з Віднем з цього приводу теж консультувалися, наводить слова міністра агенція DW.com.

Томас де Мезьєр зазначив, що Німеччина не ухиляється від своєї відповідальності. Водночас він вимагає більш справедливого розподілу біженців у Європі.

“Великою готовністю Німеччини допомогти не варто зловживати”, – наголосив міністр.

Представники земельного уряду Баварії додали, що контроль зберігатиметься, допоки в цьому буде потреба.

Раніше австрійська залізнична компанія Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) заявила про тимчасове призупинення залізничного сполучення між Австрією та Німеччиною.
Також зупинено залізничний рух між Німеччиною й Данією.

Повернення до контролю на кордоні з Австрією означає, що Берлін тимчасово призупиняє дію Шенгенських угод щодо відмови від контролю під час перетину кордонів країн-учасниць.

Німецька поліція відрядить до Баварії близько 2100 співробітників, аби закрити кордон між Баварією та Австрією.
ФРН межує з Австрією тільки по кордону федеральної землі Баварія.

Прем’єр-міністр Баварії Горст Зеегофер, який раніше гостро критикував політику уряду щодо біженців, привітав рішення федерального уряду про відновлення прикордонного контролю на кордоні з Австрією. Він заявив, що цей крок стане “важливим сигналом” як для всього світу, так і всередині Німеччини.

Крім того, в умовах натиску мігрантів Європа, за словами Зеегофера, має допомагати прикордонним країнам Шенгенської угоди, приміром, Угорщині, а не “демонізувати” їх.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер не вбачає у рішенні Берліна порушень Шенгенських угод. За його словами, такі дії відповідають правилам самих угод щодо кризових ситуацій, які дозволяють запроваджувати країнам тимчасові перевірки на кордонах.

Водночас Юнкер, який сьогодні провів телефонну бесіду з канцлером ФРН Ангелою Меркель, знову закликав до знайдення комплексного вирішення проблеми мігрантів.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, котрий послідовно критикував дії Німеччини щодо міграційної політики, теж схвально поставився до рішення Берліна відновити контроль на кордоні з Австрією. За його словами, “необхідно захистити німецькі та європейські цінності”.

Орбан зауважив, що це лише перший крок, адже відкритим залишається зовнішній кордон ЄС у Греції.

У неділю стало відомо також про рішення Чеської Республіки запровадити перевірки на кордоні з Австрією.

Facebook Comments

.

Прокоментувати