Євросоюз прийняв принципове рішення щодо безвізового режиму для українців

Принципове рішення ЄС про безвізовий режим для українців уже ухвалено.
Такий висновок можна зробити з виступу європейського дипломата Овідіу-Віорела Нафтанайли під час конференції в Міжнародному центрі перспективних досліджень, пише “Смак подорожника“.

Passport_Ukraine_border_control

Саме Нафтанайла відповідальний за моніторинг Плану дій щодо візової лібералізації (ПДВЛ) у представництві ЄС в Україні.

“Ми сьогодні не оговорюємо, чи отримає Україна лібералізацію візового режиму. Питання в тому, коли це станеться”, – цитує дипломата “Європейська правда”.

Як відомо, за термінологією ЄС, зафіксованою у двосторонніх документах, лібералізація в контексті ПДВЛ – це скасування для українців короткострокових віз до всіх країн Євросоюзу, крім Британії та Ірландії.

Представник ЄС не став уточнювати, які завдання ще має виконати Україна. Але запевнив, що український уряд, формуючи свої плани щодо виконання ПДВЛ, “достатньо коректно” називає ці завдання.

Починаючи з 31 серпня, протягом вересня та на початку жовтня в Україну почергово прибувають чотири місії ЄС, які моніторять виконання Києвом вимог Плану дій щодо візової лібералізації.

Завдання Києва – виконати всі або майже всі пункти ПДВЛ до кінця жовтня, максимум – до “ночі перед екзаменом” приблизно на початку листопада.
Звіт Єврокомісії з цього приводу буде оприлюднено до 15 грудня.

Коментар експерта

Сергій Сидоренко

Сергій Сидоренко

Експерт із візової проблематики, редактор сайту “Європейська правда” Сергій Сидоренко у коментарі “Смаку подорожника” говорить:

– Я думаю, що наступного року безвізовий режим для України буде. Але є два варіанти з різним часом.

Якщо Єврокомісія дасть позитивну оцінку нашій роботі в грудні 2015 року – безвізовий режим, швидше за все, після відповідної бюрократичної процедури впровадять у травні 2016 року.

Якщо ж у грудні ц.р. висновок буде негативним – мабуть, ми отримаємо ще півроку на роботу над помилками та допрацювання, і тоді безвізовий режим може прийти в грудні 2016 року. Але це буде не на корить реноме України.

За словами Сидоренка, якщо звіт Єврокомісії, який вона має підготувати до 15 грудня ц.р., виявиться негативним, це буде для України жахливо – “через те що, ми покажемо Євросоюзу, що не здані виконати навіть те завдання, яке самі вважаємо пріоритетним для себе. Це буде маркер, котрий чітко покаже неспроможність нинішньої влади проводити реформи в Україні”.

Наразі редактор “ЄП” високо оцінює шанси українців отримати безвізовий режим уже в 2016 році. Але зазначає, що останнім часом ймовірність повного зриву цього плану стала більшою через міграційну кризу в Європі.

– Але вона (ймовірність) і досі значно менша, ніж два основні варіанти, – додає експерт програми “Безвізовий щоденник”.

Щодо гіршого варіанту, то Сергій Сидоренко каже:
– Я так припускаю, що якщо не буде визнання виконання ПДВЛ в 2016 році, то може не бути й у 2017-му. Бо це означатиме або повну неспроможність влади, або відмову ЄС від візової лібералізації. Або обидва фактори в комбінації – другий буде наслідком першого.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Які країни краще видають візи українським туристам:
Австралія “недружня”, а Греція “глючить”

Німеччина відмовляє у візах власникам російських паспортів із Криму

Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати