Туреччина закрилася для росіян слідом за Єгиптом. Туристи з РФ шукають, як дістатися туди “пішки”

Із сьогоднішнього дня росіян закриті обидві найпопулярніші країни “виїзного” туризму. Слідом за Єгиптом згорнуто продаж путівок і до Туреччини.

Російські туристи біля басейну в турецькій Аланії в готелі на кшталт Кремля  Фото www.nytimes.com

Російські туристи біля басейну в турецькій Аланії в готелі на кшталт Кремля
Фото www.nytimes.com

В обох випадках приводом була катастрофа російських літаків.
У Єгипті на Синайському півострові аеробус А321 авіакомпанії “Когалимавіа” розбився внаслідок вибуху бомби на борту невдовзі після вильоту з курорту Шарм-ель-Шейх у Петербург.
Сварка ж із Туреччиною спалахнула після того, як 24 листопада російський важкий фронтовий бомбардувальник Су-24 кілька разів порушив повітряний простір Туреччини на кордоні з Сирією, не реагував на попередження й був збитий ракетою “повітря-повітря” з турецького винищувача F-16.

Реакцією Кремля стало згортання турпотоку на улюблені курорти росіян.
Тури в Туреччину ввечері у вівторок були офіційно заборонені Ростуризмом, а МЗС РФ визнав цю країну небезпечною для мандрівників, що дало їм право анулювати путівки з поверненням вартості.

Навіть раніше від офіційної заборони заявили про припинення продажу турів до Туреччини великі російські туроператори – “Наталі турс”, “Бібліо глобус”, “Пегас”, “Корал” та інші.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що “загроза тероризму в Туреччині не менша, ніж у Єгипті”.

Варто нагадати, що в 2014 році в Туреччині та Єгипті з метою туризму сумарно побували близько 6 мільйонів росіян.

Інфографіка

vyjezdnoy turism Russia 2014
Цього року, ще до загострення ситуації, російський турпотік у ці дві країни дещо скорочувався, але безвізові Туреччина і Єгипет залишалися основними турнапрямками для росіян.

Парадокс: ВЦІОМ повідомляє, що 76% росіян схвалили рішення уряду РФ про “закриття” Єгипту. При цьому росіяни атакують пошукові системи запитаннями про те, як дістатися до жаданих курортів обхідними шляхами.

Як повідомило російське інформагентство Znak, популярними запитами в пошуковій системі “Яндекс” останнім часом стали: “Як дістатися до Єгипту без літака / на поїзді / на машині?”
Запитують, як доїхати в Єгипет через Ізраїль та навіть пішки!

Egypt Yandex ask

Щодо Туреччини, яка для росіян несподівано додалася до списку “фашистських” країн, то там зараз перебуває максимум 10 тисяч туристів – клієнтів туроператорів. Такі дані навела прес-секретар РСТ Ірина Тюріна, зазначивши, що “зараз для Туреччини не сезон”.

“Ми чітко розуміємо, що взимку Туреччина популярна лише серед любителів релаксу, екскурсійних туристів, а також серед любителів шопінгу – це все, що зараз може зацікавити туристів. Якщо ж заборона буде впроваджена на довгий час і Туреччина “прикриється” для туроператорів також і влітку, то чекайте банкрутств, і досить серйозних“, – коментує Геннадій Косарєв, гендиректор туроператора United Travel у Росії.

Поки що не закрито авіаційне сполучення між Росією і Туреччиною, але віце-спікер Держдуми Микола Левичев уже направив звернення голові Федерального агентства повітряного транспорту з проханням негайно і повністю припинити авіасполучення.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Україна нарешті закрила свій повітряний простір для транзиту російських літаків

Єгипет без росіян – рай чи пустка?
Тижневий тур з України на Червоне море можна купити навіть за $150

“Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати