До Києва вже приїздить більше туристів, ніж торік. Хоча програми КМДА з промоції не спрацьовують

Іноземні туристи стали активніше їздити в Київ. З початку 2015 року столицю відвідали 824 тисячі іноземців, що на 17% більше, ніж за аналогічний період минулого сезону.
Про це інформує управління туризму Київської міської держадміністрації.

Нагадаємо, що за весь 2014 рік Київ відвідало близько 930 тисяч іноземних туристів.

Київ

Київ

“Ми відзначаємо позитивну динаміку по більшості європейських країн. Зменшилася кількість гостей хіба що з Росії та Білорусі”, – сказав “Вєстям” начальник відділу організації туристичної діяльності КМДА Леонід Матвєєв.

Топ-5 країн-лідерів за кількістю відправлених у Київ туристів:

  • Росія – 142,4 тис.,
  • Ізраїль – 89,3 тис.,
  • Білорусь – 63,8 тис.,
  • Німеччина – 50,2 тис.,
  • Велика Британія – 31,7 тис.

Щоправда, статистика фіксує лише іноземців, які прибули в Україну на літаку або поїзді і пройшли прикордонний контроль в аеропортах “Бориспіль”, “Жуляни” або на залізниці. Той, хто, наприклад, добирався на авто, або ж спочатку був у Львові чи Одесі, а потім приїхав до Києва, в загальні дані не потрапляє.
Крім того, далеко не всі з порахованих гостей туристи.

Щоб отримати додаткові відомості про гостей нашої столиці, чиновники провели дослідження: як добираються туристи в Київ, де живуть, скільки витрачають тощо.

З’ясувалося, що більшість туристів добиралися в Україні на літаку (38%) або поїзді (33%) і проводили в Києві не більше 2-3 днів (38% опитаних).

Розтягнути уїк-енд і затриматись у столиці Україні днів на п’ять вирішували всього 29% іноземців.

У готелях і хостелах зупинялися тільки 54% опитаних.

Майже 36% спромоглися витратити в місті до 40 євро.
“Більш-менш пристойну суму (100-160 євро) в Києві залишили тільки 16,8% гостей, а понад 160 євро – 26,5%”, – повідомив пан Матвєєв.

Фото "Смак подорожника"

Фото “Смак подорожника”

 

Промоція Києва поки що пробуксовує

“Щоб розвивати туризм, потрібен системний підхід. Безпрограшна схема – цікаві туристичні пропозиції плюс співпраця готельєрів, турагенств, гідів, рестораторів і промоція міста як туристичного центру”, – вважає радник з туризму міністра економічного розвитку й торгівлі України Олексій Євченко.

Щоб реалізувати цю стратегію, в столиці створюється Київський туристичний альянс.

 

“Наступного року плануємо витратити на промоцію Києва 7-8 млн. грн.“, – повідомив голова управління туризму КМДА Антон Тараненко.
Але чиновник скаржиться, що поки не бачить особливого завзяття з боку учасників ринку в реалізації вже заявлених містом програм.

“Ми запускаємо на новорічні свята програму “Дозволь собі більше Києва” – пакетну пропозицію, яка включає готельне розміщення, відвідування ресторанів, різних культурних заходів. Але масового відгуку від івент-організацій не отримуємо”, – визнав Тараненко.

Нагадаємо, про таку ініціативу Київська міська адміністрація оголосила на міжнародній туристичній виставці UITM 2015. Ідеться про консолідацію ринку та формування пакетних турів до Києва за прикладом зарубіжних міст.
Основним універсальним форматом знайомства іноземців з Києвом має стати Holidays weekend, тобто 2-3 дні в столиці, за які гості зможуть зануритися в колорит та атмосферу нашої столиці.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Київ знову очолив рейтинг найдешевших міст Європи для туристів.
Найдорожчий – Цюріх. ВЕСЬ РЕЙТИНГ

Щоб зацікавити підприємців, чиновники хочуть передбачити для найбільш активних (тих, чию роботу оцінять городяни й приїжджі) можливість підписувати договори оренди не на рік, а відразу на 3-5 років.

“Смак подорожника” © 2015

Facebook Comments

.

Прокоментувати