Аеропорт “Бориспіль” похвалився прибутками та зростанням усіх показників за 2015 рік

Найбільший в Україні міжнародний аеропорт “Бориспіль”, за попередніми розрахунками, завершив 2015 рік із пасажиропотоком 7,3 млн. осіб, що на 6% більше аналогічного періоду 2014 року та на 11% більше затвердженого плану.

Водночас варто зазначити, що до довоєнного рівня нинішні показники все ще не дотягують.

Boryspil airport departures terminal D

Як повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в прес-службі аеропорту, в 2014 році “Бориспіль” обслужив 6,9 млн. осіб. У 2015-му такі річні планові показники були повністю виконані ще в листопаді.

“При цьому аеропорт забезпечив кардинальне поліпшення фінансових показників”, – зазначили на держпідприємстві.
Як повідомляє сайт “Борисполя” з посиланням на в.о. генерального директора Євгена Дихне, протягом 2015 року ДП МА “Бориспіль” збільшив суму виплат на користь держави до рівня 471,7 млн. грн.

У 2016 році “Бориспіль” планує нарощувати обсяги перевезень, незважаючи на несприятливі ринкові умови.

У новому році аеропорт запланував обслужити 7,4 млн. пасажирів, що на 2% більше показників 2015-го.

“Аеропорт планує в 2016 році отримати чистий прибуток на рівні 581 млн. грн., що в 3,5 раза більше поточного плану 2015 року. Про фактичний розмір прибутку за 2015 рік буде повідомлено за підсумками року, в лютому 2016-го”, – додали в аеропорту.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
У 2014 році пасажиропотік аеропорту “Бориспіль” впав на 13%

Залізничний експрес до аеропорту “Бориспіль” пустять ще не скоро. Гроші розікрали

Говорячи про тенденції авіаринку, сайт ДП МАБ зазначає, що останніми роками ситуація на ринку авіаперевезень України не сприяє розвитку аеропортів.
Істотне зниження доходів населення, падіння інтересу іноземних авіакомпаній до польотів в Україну, втрата російського ринку, фактична дотація пасажирських залізничних перевезень призводять до зменшення кількості авіапасажирів у країні.

Однак, аеропорт “Бориспіль” у 2015 році вперше за останні три роки продемонстрував зростання практично за всіма показниками: за обсягами перевезень, за фінансовими результатами, за сумами платежів і відрахувань до бюджетів всіх рівнів, за показниками продуктивності праці та рівнем заробітної плати.

“Зростання показників аеропорту “Бориспіль” в 2015 році – не подарунок долі, а результат системної роботи з реформування держпідприємства. Як наслідок, аеропорт збільшив кількість як прямих, так і трансферних пасажирів”, – повідомили на підприємстві з посиланням на керівника аеропорту Євгена Дихне.

Там нагадали, що з початку 2015-го в аеропорту була впроваджена нова стратегія розвитку, основними напрямками якої стали оптимізація витрат, підвищення привабливості аеропорту – як для пасажирів, так і для авіакомпаній, врегулювання конфліктних ситуацій з авіаперевізниками, спрощення формальностей та підвищення комфорту для пасажирів, розвиток трансферних можливостей аеропорту і стимулювання трансферних перевезень.

Реалізація низки зазначених заходів дозволила залучити нових авіаперевізників – Adria Airways, Air Malta, SCAT, Nouvel Air Tunisie, а також розширити мережу польотів базового перевізника – авіакомпанії МАУ, відкрити нові регулярні напрямки – до Пекіна (Китай), Кошице (Словаччина) , Кутаїсі (Грузія), Мальти, Монастіра (Туніс), Шимкента (Казахстан), Запоріжжя.

“Смак подорожника” 2016

Facebook Comments

.

Прокоментувати