Сан-Себастьян і Вроцлав – культурні столиці Європи-2016

Сан-Себастьян і Вроцлав – культурні столиці Європи 2016 року.

Сьогодні, 20 січня, в іспанському Сан-Себастьяні урочисто відкрили особливий для нього рік. У 2016-му це місто на півночі Іспанії у Країні Басків отримало статус “культурної столиці Європи”.

Пов’язані з цим урочистості в іспанському Сан-Себастьяні провели сьогодні разом зі святкуванням щорічного народного свята святого Себастьяна – Тамборради. На площі конституції підняли прапори міста, Країни Басків та Європейського Союзу.

Другим містом, яке отримало статус “культурної столиці Європи-2016”, став польський Вроцлав. Там початок насиченого мистецькими заходами року відзначають уже три дні. Так, у місті пройшла церемонія “Пробудження” із чотирма процесіями під керівництвом “чотирьох духів” міста, інформує “Євроньюз”.

Європейський Союз обирає “культурну столицю Європи” вже понад 30 років, а з 2009 року надає цей статус двом містам. Одне має бути із “старої країни” ЄС, і одне – з країни, яка не так давно приєдналася до євроспільноти.
Першою культурною столицею Європи у 1985 році були Афіни. У 2015-му столицями були Пльзень у Чехії та Монс у Бельгії, у 2014-му – Рига й Умео.

Більш відмінними, ніж Сан-Себастьян і Вроцлав, дві культурні столиці навряд чи могли би бути, вважає “Німецька хвиля”.
Для баскського Сан-Себастьяна туризм є найважливішою галуззю. Польський Вроцлав вбачає своє призначення у наведенні мостів між Заходом та Сходом.

Сан-Себастьян

san-sebastian

Адміністративний центр провінції Гіпускоа, що в Країні Басків на півночі Іспанії, не пов’язаний з видатними іменами та не може похвалитися ефектними шоу. Керівництво міста Сан-Себастьян хоче використати культуру для того, аби загоїти політичні рани, завдані терористичною діяльністю підпільної баскської організації ЕТА.

“Місто потребує чогось, щоби подолати травму”, – говорить Пабло Берастегуї, директор проекту Сан-Себастьяна як культурної столиці 2016. Тому всіх мешканців та гостей міста, переконаний він, варто залучити до запланованих культурних заходів.

Одним з ініціаторів є іспанський зірковий кухар Педро Субіхана. Він, як один із зачинателів “Нової баскської кухні”, вже протягом багатьох років привертає значну увагу до Сан-Себастьяна. Субіхана пишається, що його рідне місто цього року як культурна столиця Європи опинився у центрі уваги світової громадськості: “У нашому місті і так завжди було багато культурних ініціатив”, – зауважує він.

Крім місцевої кухні, Сан-Себастьян може запропонувати багато інших туристичних атракцій: пляжі, широкі алеї та розкішні палаци.

Раніше іспанські королі рятувалися від мадридської спеки у своїй літній резиденції в цьому місті, розташованому на узбережжі Біскайської затоки. А лише один відомий пляж La Concha притягує щороку понад півмільйона туристів.

Вроцлав

WROCLAW

Південно-західне польське місто Вроцлав на Одрі хоч і має бурхливу історію, відзначається при цьому мультикультурністю. Німецька спадщина, пов’язана передусім з утечею та виселенням німецького населення з колишньої столиці Сілезії після завершення Другої світової війни, вже давно стала частиною місцевої культурної ідентичності.

“У міста є історія, яку можна розповісти”, – наголошує Магдалена Бабішевська, речниця організаційного комітету проекту Вроцлава як культурної столиці.

З економічної точки зору Вроцлав більше покладається на галузі, орієнтовані на майбутнє. Університетське місто робить ставку в першу чергу на розвиток IT-індустрії та близькість до німецьких економічних партнерів, які спрямовано інвестують у Польщу.

Керівництво міста сподівається завдяки культурним заходам протягом року подвоїти кількість відвідувачів Вроцлава. На його думку, 2016 рік має стати часом, коли більше людей долучатиметься і до відпочинку, і до роботи у місті. “Наші пропозиції розраховані не лише на гостей, а й на жителів міста”, – зазначає Бабішевська.

Понад тисяча особливих заходів заплановані у Вроцлаві у межах програми протягом “культурної столиці” 2016 року.

 

“Смак подорожника” 2016

Facebook Comments

Прокоментувати