Білоруські прикордонники не визнають новий український паспорт у вигляді ID-картки

Паспортна id-картка

Паспортна id-картка

Республіка Білорусь не визнає нові українські паспорти у вигляді пластикової картки (ID-картки) як законний документ для перетину кордону.

Про це повідомляє прес-служба Державного прикордонного комітету Білорусі.

“З 1 січня 2016 року в Україні введено внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-карти. Українські громадяни помилково розраховують в’їхати на територію Республіки Білорусь за цими новими електронними документами. У зв’язку з цим інформуємо, що, за чинною двосторонньою угодою між Республікою Білорусь та Україною від 2009 року про безвізові поїздки громадян, новий український паспорт у вигляді ID-картки не передбачений як документ для пропуску через державний кордон Республіки Білорусь”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначає білоруське прикордонне відомство, “українська сторона досі не ініціювала між міністерствами закордонних справ процедуру визнання даних ID-карток як дійсного документа для перетину кордону в рамках безвізових поїздок”.

У зв’язку з цим до врегулювання даних питань білоруська сторона повідомляє, що може пропускати через кордон громадян України “лише за дійсними документами: закордонними паспортами (для власників ID-карток) і внутрішніми паспортами старого зразка (у паперовому вигляді)”.

Нагадаємо, з 11 січня українці, які досягли 16-річчя, можуть безкоштовно оформлювати ІD-паспорти у вигляді пластикових карток.
Для в’їзду в Білорусь українцям достатньо внутрішнього паспорта.

Читайте також:
ЄС скасував майже всі санкції проти Білорусі

Київ заборонив польоти ВСІМ авіакомпаніям Росії.
Цим користуються білоруси: Київ-Москва через Мінськ – 4800 грн. RT

Facebook Comments

.

Прокоментувати