Wizz Air припиняє співпрацю з аеропортом Любека і літатиме з Києва прямо в Гамбург

Wizz Air germany

Авіакомпанія Wizz Air припиняє польоти в аеропорт німецького міста Любек, який раніше позиціонувала як Гамбург/Любек. Починаючи з 18 квітня, рейси угорського лоукостера виконуватимуться безпосередньо в головний аеропорт Гамбурга, повідомляє прес-служба компанії.

Таке рішення в авіакомпанії пояснили фінансовими проблемами аеропорту Любека, які переслідували його ще з 2010 року. У 2014-му аеропорт оголосив банкрутство. Тоді ж звідти пішов ірландський лоукост-перевізник Ryanair, який тепер літає в головний аеропорт Гамбурга.

Аеропорт придбала китайська компанія PuRen Germany GmbH, але у вересні 2015 року вона також збанкрутувала. Федеральна земля Шлезвіг-Гольштейн, у якій розташоване летовище Любека, заявила, що не вкладатиме кошти в аеропорт. Станом на лютий 2016 року пошуки нового інвестора ще тривали.

Починаючи з осені 2014-го, Wizz Air був останнім перевізником, який залишався в цьому аеропорту й виконував звідти рейси до Києва, Гданська, Скоп’є та Риги.
Було також заанонсовано рейс до Софії – перший літак із Любека до столиці Болгарії має вилетіти 27 березня 2016 року. А після 15 квітня квитки з Любека до Софії вже не продаються. Про рейси до Софії з “великого” аеропорту Гамбурга в компанії також поки що мовчать.

Очевидно, що тепер, коли Wizz Air закриває співпрацю з Любеком, аеропорт буде змушений закритися.

Ворота Гольстентор до Старого міста Любека

Ворота Гольстентор до Старого міста Любека

“Північна Німеччина – важливий ринок для Wizz Air. Але ми виявили, що більшість наших пасажирів мандрує з або в міста, розташовані ближче до Гамбурга, ніж до Любека”, – заявив Дьордь Абран, комерційний директор Wizz Air.

Справді, більшість пасажирів одразу з аеропорту Любека їхали шатлом до Гамбурга. І навряд чи для авіакомпанії це стало несподіванкою, адже це політика лоукостових перевізників – обирати дешевші аеропорти в невеликих містах поряд із основним містом призначення.
За таким самим принципом Wizz Air працює, скажімо, з аеропортом баварського містечка Меммінген, звідки фактично всі пасажири їдуть у Мюнхен або на альпійські курорти Німеччини та Австрії, не заїжджаючи в сам Меммінген.

“Переїзд до Гамбурга, другого за розмірами міста Німеччини, забезпечить пасажирам ще більше вигод і сприятиме економічному розвитку компанії”, – наголошує Абран.

Із Гамбурга Wizz Air двічі на тиждень виконуватиме рейси до Києва та Скоп’є, чотири рази на тиждень – до Гданська.

Аеропорт Гамбурга розташований менш ніж за 10 кілометрів від центру міста, тоді як відстань до аеропорту Любека становить близько 70 км.

Читайте також у “Смаку подорожника”
про чудове старовинне місто Любек:

Марципановий вертеп різдвяного Любека

“Смак подорожника” © 2016

 

Facebook Comments

Прокоментувати