Влада Берліна заборонила здавати квартири через сервіс Airbnb

Фото Gerd Köhler/pixelio.de

Фото Gerd Köhler/pixelio.de

Для багатьох туристів, які звикли подорожувати самостійно, квартирний сервіс Airbnb є найзручнішим і улюбленим способом зняти житло у поїздці.
Але тепер одним популярним серед туристів містом, де працює цей сервіс, стане менше: починаючи з 1 травня, у Берліні заборонено здавати помешкання через Airbnb та інші подібні інтернет-сервіси.

Як повідомляє німецький журнал Der Spiegel, відповідне рішення ухвалила міська влада. І тим власникам житла, які порушать цю заборону, загрожує штраф у розмірі до 100 тисяч євро.

Для самих берлінців таке нововведення також стало вельми неприємною новиною. Адже тільки на сайті Airbnb зараз виставлено близько 17 300 квартир та кімнат у столиці Німеччини.
І для власників помешкань можливість здати своє житло туристам – скажімо, на час власної відпустки чи тривалого відрядження, – є чудовим способом підробітку.

Туристи ж полюбляють цей сервіс за зручність та “автентичність”. Адже значно цікавіше пожити кілька днів у квартирі справжнього берлінця, з її власним колоритом та особливостями, ніж у стандартному “безособовому” готелі.
До того ж часто такі пропозиції значно вигідніші у фінансовому плані, ніж готель.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Квартиру, в якій жила Ангела Меркель, можна зняти на Airbnb за 55 євро на добу

Попри це, місцева влада Берліна давно поривалася заборонити городянам здавати туристам квартири через оголошення. І, зрештою, берлінський сенат ухвалив відповідне рішення.
З 1 травня 2016 року завершується перехідний період і набуває чинності закон про використання житлових приміщень “не за призначенням”.

Згідно з цим нормативним актом, без спеціального дозволу влади здавати туристам житло заборонено. При цьому процедура отримання такого дозволу залишається незрозумілою.

Як повідомила у своєму “Фейсбуці” мешканка Берліна Маргарита Юкечева, центральний район міста, Мітте, вже “довів до відома громадян, що видавати такі дозволи не збирається – немає потужностей”.

Найбільше скаржаться на нововведення ті квартировласники, які здавали  свої помешкання не постійно, а саме на час власного від’їзду.

Відтепер інтернет-сервіси оренди житла зобов’язані повідомляти відповідні органи про порушників, які намагатимуться обійти закон. При цьому туристам, які знімають квартири, штраф не загрожує, – лише орендодавцям.

Берлінські законодавці вважають, що через такі сервіси, як Airbnb, у столиці ФРН росте вартість оренди житлової нерухомості й катастрофічно бракує квартир.
При цьому юристи вказують на те, що закон вийшов суперечливим і залишає відкритими багато питань.

Але є й одна добра новина: здавати окремі кімнати дозволено й надалі. Тобто якщо туристам виділяють, скажімо, одну-дві кімнати, а самі господарі в цей час живуть в інших кімнатах, порушенням це не вважається. Головне, щоб площа, яка здається в оренду, не перевищувала 50% від загальної площі квартири.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Популярний сервіс бронювання апартаментів Airbnb запідозрили у підтримці готельної мафії США

“Смак подорожника” © 2016

Facebook Comments

Прокоментувати