Росіяни більше не хочуть їхати в окупований Крим – у Сочі краще

Crimea_Putin_vvedi_turistov

Окупований Крим втрачає популярність серед російських туристів. Попит на авіаквитки в Сімферополь з боку самостійних мандрівників уже впав на 25%.
А у 2017-му, як очікують російські туроператори, зупиниться зростання турпотоку й в організованому туризмі, пише газета “Коммерсантъ“.

“Ми прогнозували цей ефект за підсумками минулорічного літнього сезону. Інфраструктура півострова поки не дає такої ж якості сервісу, як звичні для росіян Туреччина і Єгипет, і багато мандрівників, побувавши в Криму, вирішили, що поки не готові вибирати його для регулярного відпочинку”, — пояснює комерційний директор компанії “Связной-тревел” Андрій Осинцев.

Як зазначає видання, спробувавши відпочинок у Криму, росіяни тепер надають перевагу більш розвиненій інфраструктурі Сочі.

Падіння популярності авіаквитків в окупований Сімферополь помітили і в інших агентствах. Водночас фахівці зазначають, що ситуація ще може змінитися, адже ринок зараз “характеризується невеликою глибиною бронювання”.

Попит на відпочинок у Криму серед росіян почав різко зростати після окупації півострова Російською Федерацією навесні 2014 року.

Влітку 2015-го Крим виявився на піку популярності. Як зазначає “Коммерсант”, тоді Сімферополь був найбільш запитаним напрямком “внутрішнього туризму” по Росії. Але вже взимку туроператори заговорили про зниження популярності Криму – прогнозувалося, що попит на нього впаде після того, як ціни на відпочинок зрівняються з цінами в сусідньому Краснодарському краї РФ.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Російські туристи не хочуть їхати на Новий рік до Криму

Водночас у сегменті організованого туризму в Росії окупований Крим поки що почувається значно краще, ніж на ринку самостійних подорожей. За словами гендиректора туроператора “Дельфін” Сергія Ромашкіна, у них поки що йдеться лише про уповільнення зростання попиту на кримські курорти.

“До кінця сезону ми можемо побачити сумарне зростання потоку на 20-25%”, – прогнозує Ромашкін.

Водночас він наголошує, що вже в цьому році Крим у будь-якому випадку дійде до власної межі зростання: за оптимістичними прогнозами, на півострів приїдуть 5,8-6 мільйонів осіб. Більше прийняти за літній сезон кримський готельний фонд неспроможний у принципі.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
В окупованому Криму замахнулися на 50% приросту турпотоку порівняно з 2015 роком

Те, що зростання попиту уповільнилося, Ромашкін пов’язує з подорожчанням авіаквитків. За його словами, середня ціна перельоту в Крим регулярними рейсами зараз становить 16 тисяч рублів (~6200 грн.) туди й назад, хоч іще недавно було 12 тисяч.

Великі надії на зростання туристичного попиту на окупований Крим російські чиновники пов’язували із забороною туроператорам продавати путівки в Туреччину й закриттям прямих перельотів у Єгипет.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
До Анталії їде вдвічі більше українців, ніж у 2015 році. Росіян – мінус 90%

Але, за оцінками Сергія Ромашкіна, переорієнтуватися на “вітчизняні” курорти готові не більше 20% із тих росіян, які раніше обирали для відпочинку турецькі і єгипетські готелі.

І навіть у цьому випадку йдеться переважно про переорієнтацію на Сочі, де “пропонують схожий рівень сервісу”, а не на Крим.

Facebook Comments

Прокоментувати