Російські туристи повернуться в Туреччину

Російські туристи біля басейну в турецькій Аланії в готелі на кшталт Кремля  Фото www.nytimes.com

Російські туристи біля басейну в турецькій Аланії в готелі на кшталт Кремля
Фото www.nytimes.com

Росія відновлює співпрацю з Туреччиною після різкого погіршення відносин восени 2015 року. І, зокрема, невдовзі на турецькі курорти повернуться російські туристи.

Про це йдеться в заяві за результатами телефонної розмови президента РФ Володимира Путіна з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, оприлюдненій на сайті Кремля.

Одним із приводів для цього дзвінка став теракт в аеропорту Стамбула “Кемаль Ататюрк”, де в результаті атаки смертників ІДІЛ увечері 28 червня загинуло більше 40 людей (серед них – і громадянка України).

Як повідомляється, в розмові, що відбулася за ініціативою російської сторони, Путін висловив турецькому колезі “глибокі співчуття у зв’язку з терористичним актом у стамбульському аеропорту“.

У заяві також зазначено, що під час розмови обидві сторони “наголосили на необхідності активізації міжнародної співпраці в боротьбі зі спільною для всіх терористичною загрозою”.

Президент РФ також відзначив, що послання від президента Туреччини “створило передумови для того, щоб перегорнути кризову сторінку у двосторонніх відносинах”.

Путін також заявив, що доручить уряду “розпочати переговори з відповідними турецькими відомствами, з метою відновити взаємовигідну двосторонню співпрацю в торговельно-економічній та інших сферах”.

Як наголошується в заяві, йдеться, зокрема, про “зняття обмежувальних заходів щодо відвідання Туреччини російськими туристами”.

“При цьому бажано, щоб турецький уряд вжив додаткових заходів, спрямованих на забезпечення безпеки російських громадян на території Туреччини”, – зазначається в повідомленні.

Президенти також домовилися, що міністри закордонних справ обох країн зустрінуться 1 липня в Сочі на засіданні Організації Чорноморського економічного співробітництва й обговорять “як ситуацію в регіоні з акцентом на сирійське врегулювання, так і актуальні питання подальшого розвитку російсько-турецьких зв’язків”.

Нагадаємо, після того як у листопаді 2015 року турецький винищувач збив російський військовий літак Су-24, відносини між двома державами різко погіршилися. Росія запровадила проти Туреччини низку санкцій.
Зокрема, з 1 грудня 2015 року були заборонені чартерні повітряні перевезення між Росією й Туреччиною. Тією ж постановою уряду РФ російським туроператорам було наказано “утримуватися” від продажу росіянам туристичних путівок до Туреччини.
Після цих обмежень кількість російських туристів у Туреччині різко знизилася, хоча раніше ця країна була головним напрямком виїзного туризму для росіян.
Щоб компенсувати втрати, турецька влада й туроператори обіцяли знижки на відпочинок для туристів з України.

У понеділок, 27 червня, прес-служба Кремля повідомила, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган написав президентові Росії Володимиру Путіну листа, в якому “висловив своє зацікавлення врегулюванням ситуації”, пов’язаної із загибеллю пілота російського військового літака СУ-24, збитого турецьким винищувачем у листопаді 2015 року.

Це було розцінено як крок до відновлення співпраці між двома державами.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
До Анталії їде вдвічі більше українців, ніж у 2015 році. Росіян – мінус 90%

Facebook Comments

.

Прокоментувати