Путін скасував заборону на продаж росіянам турів до Туреччини

На турецькому пляжі. Фото Reuters

На турецькому пляжі. Фото Reuters

Президент Росії Володимир Путін своїм указом скасував заборону на продаж турів у Туреччину, починаючи з 30 червня 2016 року.
Відповідний документ опубліковано на сайті Кремля.

Путін також доручив уряду РФ зайнятися відновленням чартерних перевезень між двома країнами і провести переговори з урядом Туреччини з питань зовнішньоекономічних відносин.

Як пише Lenta.ru, ймовірному поверненню Туреччини на російський туристичний ринок зраділи й туроператори, і, зрозуміло, самі турецькі готельєри, які вже обіцяють надавати росіянам великі знижки.
А ще недавно знижки обіцяли українцям, сподіваючись заповнити українськими туристами спорожнілі після втрати росіян готелі…

Нагадаємо, надія на відновлення туристичного сполучення з Туреччиною у російських туроператорів з’явилася після того, як 29 червня Володимир Путін провів телефонну розмову з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.

Глави держав домовилися про відновлення двосторонніх відносин, які різко погіршилися в листопаді 2015 року, після того як турецький винищувач збив російський військовий літак Су-24, що нібито порушив повітряний простір Туреччини.

Після цього Росія запровадила проти Туреччини низку санкцій. З 1 грудня 2015 року постановою уряду РФ були заборонені чартерні повітряні перевезення між Росією й Туреччиною, а російським туроператорам наказали  “утримуватися” від продажу росіянам туристичних путівок до Туреччини.

Після цих обмежень кількість російських туристів у Туреччині стрімко знизилася, хоча раніше ця країна була головним напрямком виїзного туризму для росіян.

Одним із приводів для дзвінка Путіна до Ердогана став теракт в аеропорту Стамбула “Кемаль Ататюрк”, де в результаті атаки смертників ІДІЛ увечері 28 червня загинуло більше 40 людей (серед них – і громадянка України).

Як повідомляється, в розмові, що відбулася за ініціативою російської сторони, Путін висловив турецькому колезі “глибокі співчуття у зв’язку з терористичним актом у стамбульському аеропорту“.

Як повідомляє Reuters, у здійсненні теракту підозрюють трьох смертників – вихідців із Росії (Чечні) Узбекистану й Киргизстану.

Напередодні цієї трагедії, 27 червня, прес-служба Кремля повідомила, що президент Туреччини Ердоган написав Путіну листа, в якому “висловив своє зацікавлення врегулюванням ситуації”, пов’язаної із загибеллю пілота російського військового літака СУ-24, збитого турецьким винищувачем у листопаді 2015 року.

Це було розцінено як крок до відновлення співпраці між двома державами.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
До Анталії їде вдвічі більше українців, ніж у 2015 році. Росіян – мінус 90%

 

 

Facebook Comments

.

Прокоментувати