Мерія Канна заборонила приходити на пляж у мусульманських купальниках – буркіні

Жінка в буркіні

Жінка в буркіні

Влада французького курортного міста Канн заборонила з’являтися на пляжах відпочивальникам (тобто передусім жінкам) у мусульманському купальному костюмі, що закриває все тіло.

Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Liberation, відповідне рішення мерія на чолі з Давідом Ліснаром ухвалила ще 28 липня, але “помітили” його лише тепер.

“Доступ до пляжів і купання заборонений особі, яка вдягнена неналежним чином, одяг якої не відповідає принципам пристойності, секуляризму, не відповідає правилам гігієни та безпеки“, – йдеться у рішенні.

(До речі, якщо виходити з цього тексту рішення мерії, то мусульманки відтепер не мають права перебувати на пляжі не лише в буркіні, а й у хіджабах, які також не відповідають “принципам секуляризму”, тобто світськості на противагу релігійності).

Ортодоксальная мусульманка и туристка из Европы на египетском пляже

На думку місцевого керівництва, пляжний одяг, що підкреслює релігійну приналежність, може викликати порушення громадського порядку в часи, коли Франція стала мішенню для атак терористів.

Мер Канна Давід Ліснар назвав буркіні (купальне вбрання мусульманських жінок, яке повністю закриває тіло й волосся) “символом ісламського екстремізму”. І заявив, що воно може спровокувати бійки.

Порушникам нових правил може загрожувати штраф у розмірі 38 євро.
Але спершу їм запропонують перевдягнутися або залишити пляж.

За даними BBC, у Лізі прав людини вже заявили, що оскаржать заборону в суді.

Ще п’ять років тому, у 2011-му, в усій Франції було заборонено носити нікаб – одяг мусульманських жінок, що закриває обличчя. Теоретично ця заборона поширюється також на мотоциклетні маски, балаклави та інші предмети одягу, які приховують лице, але на практиці йдеться передусім про жіноче вбрання.
Попри заборону, багато мусульманок і далі носять нікаб та чадру, сплачуючи штрафи.

У День взяття Бастилії, 14 липня, в сусідній із Канном Ніцці у результаті теракту загинули 84 людини. Тоді терорист на фурі врізався в натовп людей, що спостерігали на набережній за святковим феєрверком.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Перша в світі шаріатська авіакомпанія почала роботу в Азії

“Смак подорожника” © 2016

Facebook Comments

.

Прокоментувати