У Гамбурзі відкрили Ельбську філармонію – колишній довгобуд, а нині один із найкращих музичних театрів світу

Hamburgh_filarmony

У німецькому Гамбурзі 11 січня 2017 року відбулося урочисте відкриття Ельбської філармонії, будівництво якої тривало майже 10 років.

На святковому концерті з нагоди відкриття були присутні 2100 гостей (саме стільки вміщає велика зала філармонії) на чолі з канцлером та президентом Німеччини Ангелою Меркель і Йоахімом Гауком.

Hamburgh_filarmony-Reuters

Квитки в перший ряд коштували 10 тисяч євро. Але 1 тисячі глядачів пощастило – вони виграли квитки на концерт у лотерею, повідомляє “Німецька хвиля“.

Урочистий концерт у виконанні оркестру NDR Ельбської філармонії (до 2016 року він називався симфонічним оркестром NDR) розпочався з першої частини програмної сюїти Бенджаміна Бріттена “Шість метаморфоз за Овідієм” – “Пан”.

Також оркестр під керівництвом Томаса Генґельброка зіграв твори Людвіга ван Бетховена, Ріхарда Вагнера, Рольфа Ліберманна та Вольфганга Ріма.

На етапі планування й будівництва філармонія на Ельбі була символом фінансової катастрофи як злощасний довгобуд. Адже її спорудження мало завершитися ще 2010 року, а початковий бюджет становив 77 мільйонів євро. У підсумку зведення помпезної будівлі в порту Гамбурга тривало майже десять років, а підсумковий кошторис сягнув 789 мільйонів євро.

Зате тепер Ельбська філармонія вважається перлиною світового архітектурного мистецтва.

Hamburgh_filarmony1

Скляну споруду у вигляді хвиль до 110 метрів заввишки розробили архітектори зі швейцарської компанії Herzog & de Meuron. Будівля філармонії постала на одному з островів на річці Ельба, який раніше був забудований величезними складами гамбурзького порту.

Філармонія стала поєднанням одного з таких старих складів та футуристичної надбудови. На висоті 37 метрів над землею, де закінчується червона цегла колишнього складу і починається монументальна конструкція зі скла, розташована платформа – Plaza. Її відкрили у листопаді 2016 року.

Plaza

Plaza

З платформи відвідувачі можуть помилуватися мальовничим центром Гамбурга, портом та Ельбою. До загального комплексу належать також 5-зірковий готель, заклади громадського харчування та парковка.

Але для концертного залу наважливіше – акустика. Японський інженер Ясухіса Тойота подбав про те, щоб у Ельбській філармонії вона була бездоганною. Стіни залу облицьовані спеціальними пластинами з гіпсового волокна, за допомогою яких звук ідеально розподіляється в усьому приміщенні.

Hamburgh_filarmony2

На стелі встановлено величезний рефлектор, який розподіляє звукові хвилі, що піднімаються вгору. А для оптимальної звукоізоляції сам зал спирається на 362 ресорних блоки.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Wizz Air припиняє співпрацю з аеропортом Любека і літатиме з Києва прямо в Гамбург

Facebook Comments

Прокоментувати