Україна спрощує візовий режим для іноземців. Наші візи подешевшали: тепер – лише $65

Віза України

Віза України

На початку квітня буде спрощено візовий режим для в’їзду іноземців в Україну.

Про це під час тематичного прес-клубу повідомив начальник Управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Василь Кирилич, інформує УНІАН,

Він зауважив, що вчора, 2 лютого, було оприлюднено постанову уряду, якою затверджено зміни до правил в’їзду іноземців до України і транзитного проїзду через її територію. Ними, зокрема, передбачено скорочення терміну оформлення віз для іноземців: тепер візу в терміновому порядку можна одержати за термін до 5 днів (раніше – до 15 днів).

За словами Кирилича, при звичайному оформленні візи такий термін становить до 10 днів.

Тарифна ставка збору за оформлення української візи — 65 доларів.
Кирилич наголосив, що така ставка діятиме для візи незалежно від її кратності, терміновості, а також терміну дії.

Для порівняння, зауважив він, за старими правилами, залежно від кратності візи консульський збір міг бутисягати 85, 130, 200 доларів.

Кирилич також поінформував, що за новими правилами будь-який громадянин України, засвідчивши своє запрошення нотаріально, може запросити іноземця для відвідання країни, тобто спрощується процедура.

Будь-яка юридична особа може запросити офіційним листом-запрошенням іноземців для відвідання України.

За словами представника МЗС, новими правилами передбачено розширити перелік країн, громадяни яких матимуть можливість оформити візу у пункті перетину державного кордону України. Відповідно до постанови, зазначив він, “така кількість країн складає 23 одиниці”.

Це означає, що, зокрема, громадяни Китаю, Австралії чи Колумбії, прибувши в аеропорт “Бориспіль”, на місці зможуть оформити і одержати візу.

Кирилич також повідомив, що новими правилами передбачено збільшення терміну дії національної української візи до 90 днів. За старими правилами такий термін становив 45 днів.

Він також повідомив, що “уніфіковується тарифна ставка консульського збору за оформлення віз іноземцям у пункті перетину державного кордону”. Ця ставка становитиме 150 неоподаткованих мінімумів (150 х 17 гривень, тобто 2550 грн.).

Кирилич зазначив, що ще одним нововведенням є право керівника закордонної дипломатичної установи або Департаменту консульської служби МЗС України ухвалювати рішення про так звану нульову ставку, тобто про звільнення від сплати за візу.

Крім того, за його словами, постановою затверджено нову термінологію у справі оформлення віз, тобто вводиться поняття електронної візи. Він зазначив, що “це не означає, що ця електронна віза буде завтра чи післязавтра, а це всього лише унормовано таке поняття”.

Постанова набуває чинності через 30 днів. У цей період буде створено робочу групу, яка відпрацьовуватиме механізм оформлення електронних віз.

Кирилич зазначив, що передбачаються зовнішні постачальники послуг — візові центри, а також розглядається можливість і право іноземця, який клопоче про одержання візи, звернутися шляхом надсилання пакету документів поштою.

Також зазнала зміни норма щодо оформлення візи з метою здійснення гуманітарної поїздки особами, які є представниками гуманітарних організацій. За попередніми правилами необхідно було обгрунтування і підтвердження Міністерства соціальної політики, що ця особа, або ця організація здійснює гуманітарну діяльність. Тепер ця норма вилучена.

Кирилич також повідомив, що іноземці, які мають статус закордонного українця, їх діти та члени їх родин отримуватимуть довгострокові візи до 5 років.

Читайте також:

Україна готується спростити візовий режим із 30 країнами та пропонуватиме іноземцям візи онлайн

Facebook Comments

.

Прокоментувати