У Страсбурзі урочисто підписали рішення про безвізовий режим для громадян України, який запрацює з 11 червня

Міністр внутрішніх справ головуючої у Раді ЄС Мальти Кармело Абела, доповідачка ЄП з питання “безвізу” для України Марія Габріель, президент України Петро Порошенко та президент Європарламенту Антоніо Таяні. Фото: АП

Міністр внутрішніх справ головуючої у Раді ЄС Мальти Кармело Абела, доповідачка ЄП з питання “безвізу” для України Марія Габріель, президент України Петро Порошенко та президент Європарламенту Антоніо Таяні. Фото: АП

У Європейському парламенті в Страсбурзі сьогодні, 17 травня, відбулася урочиста церемонія підписання законодавчого акту про запровадження безвізового режиму з ЄС для громадян України.

На церемонії підписання були присутні також президент України Петро Порошенко та доповідачка Європарламенту з питання безвізу для українських громадян Марія Габріель, повідомляє “Новинарня“.

“Це абсолютно історичний день для моєї 45-мільйонної нації і так само історичний день для ЄС. Україна повертається в європейську родину і каже своє останнє «прощавай» радянсько-російській імперії” – зазначив Порошенко на спільній із Таяні прес-конференції по завершенні церемонії підписання.

Відео:

Як повідомлялося, у середу в Європарламенті відбулася урочиста церемонія підписання законодавчого акта, яким буде запроваджений безвізовий режим для громадян України.

“Зараз дуже важливий час. Я завжди вважав, що війна не є приводом для того, щоб зволікати з реформами. Наша країна проходить через дуже нелегкі часи, але ми йдемо вперед”, – наголосив Порошенко.

Він також подякував Раді ЄС та всім державам-членам Євросоюзу за підтримку України.

“Нові правила щодо лібералізації візового режиму є початком нової ери. Щасти вам!” – у свою чергу заявив Антоніо Таяні.

Після підписання рішення про “безвіз” ще має бути оприлюднене в Офіційному журналі ЄС. Через 20 днів після цього безвізовий режим набуде чинності.

Як повідомив заступник глави адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв, це станеться у ніч із 10 на 11 червня.

Тобто вже 11 червня власники біометричних закордонних паспортів зможуть сміливо вирушати в країни Шенгенської зони та ЄС (окрім Великої Британії та Ірландії) без візи.

Як повідомляв “Смак подорожника”, Європарламент 6 квітня підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим. 26 квітня Комітет постійних представників країн – членів ЄС (COREPER) підтвердив це рішення.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Безвіз із ЄС дозволить українцям вільно подорожувати до 34 країн, – МЗС

З початку дії безвізу до ЄС не пустили лише 0,2% грузинських мандрівників

Facebook Comments
 

Прокоментувати