До безвізу з ЄС залишилися лічені години. МЗС допомагатиме, якщо виникнуть проблеми

Президент Петро Порошенко і посол ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі на церемонії відкриття "таймера безвізу". Фото прес-служби президента

Президент Петро Порошенко і посол ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі на церемонії відкриття “таймера безвізу”. Фото прес-служби президента

Президент Петро Порошенко та посол Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі запустили в Києві символічний “таймер безвізу”.

Урочиста церемонія, яку транслював “5-й канал”, відбулася на площі біля адміністрації президента сьогодні, 10 червня.

Для цього виготовили символічну напівсферу в кольорах прапора ЄС, встановлену на спеціальному пюпітрі. Порошенко і Мінгареллі натиснули на неї о 12:00 – за 12 годин до початку дії безвізового режиму з Європейським Союзом.

Табло на Банковій почало рахувати години і хвилини до початку доби 11 червня.

“Вірю, Україна буде в НАТО. Україна буде в Європейському Союзі. Ніхто, ніщо і ніколи нас не зупинить”, – наголосив Порошенко.

Відтепер слова back in the USSR українці чутимуть лише у піснях Beatles“, – додав президент.

Святкування з нагоди запровадження безвізового режиму в Києві триватимуть кілька днів. Як повідомили в КМДА, на час суспільно-мистецької акції та концерту “Безвіз”, у місцях її проведення буде перекрито рух для всіх видів транспорту.
Так, від 9 до 13 червня для в’їзду транспортних засобів буде закрита Європейська площа, а 10 червня – вулиця Хрещатик (від Європейської площі до вул. Богдана Хмельницького).

Коли стартує безвіз

Скасування візового режиму для громадян України відбуватиметься протягом ночі з 11 на 12 червня в чотири етапи  – через відмінність часових поясів, повідомляє “Європейська правда“.

Першими безвізовий режим для українців о 00:00 годин за київським часом відкриють Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр.

О 1-й годині ночі за Києвом кордони для громадян України відкриє більшість держав-членів ЄС та Шенгену: Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Найпізніше з держав ЄС – о 2-й ночі за Києвом – безвізовий режим запрацює в Португалії, оскільки ця країна живе з Лондонським часовим поясом.

І, нарешті, останньою серед держав-членів Шенгену, що перебувають поза межами Євросоюзу, візи для короткотермінових поїздок громадян України скасує Ісландія – о 3:00.

Після цього у переліку територій, що відкривають безвіз для українців у ніч на 11 червня, залишиться тільки Гренландія (цей острів є автономною частиною Данії і скасує візи разом із нею, але за своїм часом).

У портах Гренландії безвіз запускатиметься від 3:00 (східне узбережжя) до 6:00 (військова база Thule на західному узбережжі острова).

Читайте також:
Безвіз із ЄС дозволить українцям вільно подорожувати до 34 країн, але не 100, – МЗС

До кого звертатися, якщо на кордоні виникнуть проблеми

Міністерство закордонних справ України створило робочу групу для допомоги українським громадянам, які потребуватимуть допомоги у зв’язку із запровадженням безвізового режиму з країнами-членами ЄС.
Про це повідомляє Департамент консульської служби МЗС.

“Інформуємо, що з метою оперативного реагування та створення сприятливих умов громадянам України для безвізового в’їзду до держав-членів ЄС у МЗС створено робочу групу, яка працюватиме цілодобово з 00 год. 00 хв. 11 червня до 00 год. 00 хв. 12 червня 2017 року (за київським часом) за номерами телефонів: 044-238-16-37, 044-238-18-54 та 044-238-17-49″, – ідеться в повідомленні.

“У разі виникнення проблемних ситуацій, пов’язаних із в’їздом до країн ЄС у безвізовому режимі, просимо контактувати з робочою групою за зазначеними телефонами”, – порекомендували в МЗС.

Нагадаємо, що безвізовий режим діятиме лише для тих громадян України, які мають біометричний закордонний паспорт.

Читайте про технічний бік питання:
Готуємося до безвізового режиму. Як це працює в Молдові й Боснії

Безвіз із ЄС дозволить українцям вільно подорожувати до 34 країн, – МЗС

Шенгенський кодекс про кордони: які документи можуть вимагати у вас
на кордоні з ЄС
навіть за безвізового режиму

Facebook Comments

.

Прокоментувати