Переселенців з Криму й Донбасу ретельно перевірятимуть, перш ніж видати біометричний паспорт

Female hands holding Ukrainian abroad passports on the Krakow city center background. Traveling to Europe from Post-Soviet countries or emigration to Europe concept

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов анонсував подання до Верховної Ради законопроекту щодо врегулювання перевірки осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу для отримання біометричних паспортів. Про це поінформували у прес-службі РНБО.

За словами Турчинова, після старту безвізового режиму з країнами Євросоюзу значно збільшилася кількість бажаючих отримати біометричні паспорти з окупованого Криму та ОРДЛО.

“В той же час, не маючи доступу до архівів, що залишились на окупованих територіях, виникає небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб“, – заявив Турчинов.

“Саме тому, для недопущення подібного, необхідно внести зміни до чинного законодавства, що дозволить здійснювати дуже ретельну перевірку громадян, які прибувають з окупованих територій з метою отримання біометричного паспорту. У випадку виявлення невідповідності поданих даних таким громадянам повинно бути відмовлено в отриманні біометричного паспорту”, – наголосив секретар РНБО.

З цього приводу він провів нараду з керівниками МВС, Державної міграційної служби, СБУ, прикордонниками та інших відомств.

Також Турчинов повідомив, що для правового врегулювання цього питання було підготовлено відповідний законопроект, який народними депутатами-членами коаліції найближчим часом має бути внесений на розгляд Верховної Ради.

За словами секретаря РНБО, дуже важливо прийняти цей закон ще до початку чергових парламентських канікул.

Нагадаємо, рішення Ради Європейського Союзу про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до країн Євросоюзу та Шенгенської зони набуло чинності 11 червня.
Безвізовий режим дозволяє українцям, які мають біометричні закордонні паспорти, перебувати та вільно пересуватися країнами Європи не більш як 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Раніше в ДМСУ пояснили, як кримчани й жителі ОРДЛО зможуть скористатись українським безвізом.

Читайте також:

Шенгенський кодекс про кордони: які документи можуть вимагати у вас на кордоні з ЄС навіть за безвізового режиму

Facebook Comments

.

Прокоментувати