В ДМСУ пояснили, що робити, якщо виготовлення закордонного паспорта затягується, і хто в цьому винен

foreign passport Ukraine

В останні кілька місяців багато громадян України, які вирішили отримати біометричний закордонний паспорт, зіштовхнулися з проблемами.

Подолавши величезну чергу й здавши документи, багато хто виявляє, що в обіцяний термін свого паспорта не отримає, навіть доплативши за термінове оформлення. Деякі читачі “Смаку подорожника” скаржилися на те, що через затримки з оформленням (коли замість обіцяних 7 днів паспорт доводилося чекати всі 15) у них зривалися важливі закордонні поїздки.

Як запевняють у Державній міграційній службі, винне в цьому ДП “Поліграфічний комбінат «Україна»”, яке просто не встигає виготовити документи.

Про це повідомив речник ДМС Сергій Гунько у коментарі “Українській правді“.

Поліграфкомбінат” не встигає персоналізувати всі документи, які оформлюють у підрозділах Міграційної служби та ЦНАПах. Це через аномально підвищений попит на закордонні паспорти у червні-липні, який не відповідає ані статистиці виїзду за кордон, ані статистиці оформлення паспортів за минулі роки”, – зазначив прес-секретар.

За словами Гунька, якщо порівнювати період за червень-липень цього року з аналогічним періодом 2016 року, то попит виріс більше, ніж удвічі (що й не дивно, з огляду на запровадження 11 червня 2017 року довгоочікуваного безвізового режиму. – СП).

“Зараз ми вже спостерігаємо тенденцію до спадання”, – сказав речник ДМС.

Прес-секретар стверджує, що ДМС попереджає людей про затримку виготовлення паспортів, і не радить бронювати квитки та житло до отримання документів.

Проте якщо ви вже маєте квитки й бронь на житло, але не встигаєте отримати паспорт до від’їзду, можна написати про це на адресу ДМС hotline@dmsu.gov.ua, додавши копію квитків.

Тоді Міграційна служба передасть цю інформацію “Поліграфкомбінату” й процес виготовлення паспорта може пришвидшитися.

“Але тут гарантії ніхто дати не може, тому навряд чи це може бути інструкцією з використання”, – наголосив Гунько.

Він наголосив, що це питання не в компетенції Міграційної служби. “Ми робимо все вчасно, нам немає чого вже прискорювати”, – запевнив речник ДМСУ,  пояснивши, що затримка виникає вже на стадії виробництва паспортів на комбінаті.

Як писав “Смак подорожника”, раніше Держприкордонслужба повідомила, що станом н 4 серпня правом безвізового в’їзду в країни Європейського Союзу скористалися понад 162 тисячі громадян України.

При цьому в ДМС зазначають, що кожного дня українці оформлюють близько 20 тисяч закордонних паспортів.

Читайте також у “Смаку подорожника”:

Facebook Comments
 

Прокоментувати