Зміни в правилах Ryanair: з 1 листопада ручну поклажу доведеться здавати в багажний відсік

ryanair

Ірландська лоукостова авіакомпанія Ryanair оголосила про запровадження з 1 листопада нових правил перевезення ручної поклажі.

Згідно із нововведеннями, взяти з собою в салон літака два предмети ручної поклажі відтепер зможуть лише пасажири, які оплатили пріоритетну посадку, пише avianews.com.

Решта пасажирів зможуть брати в салон тільки невеликий предмет з габаритами до 35х20х20 см, а основний предмет (вагою до 10 кг і габаритами до 55х40х20 см) необхідно буде безкоштовно здавати в багаж біля виходу на посадку.

“Ми сподіваємося, що, обмеживши пасажирів без пріоритетної посадки лише однією одиницею ручної поклажі, прискоримо процес посадки в літак і усунемо затримки рейсів, пов’язані з недостатнім простором на багажних полицях в салонах літаків для розміщення понад 360 сумок пасажирів”, – прокоментував нововведення представник Ryanair Кенні Якобс.

Зараз пасажири Ryanair, незалежно від того, за яким тарифом куплений квиток, можуть взяти в салон два предмета ручної поклажі: один з габаритами до 55х40х20 см і один – до 35х20х20 см. У разі, якщо на борту недостатньо місця для розміщення всіх речей, частина сумок може безкоштовно здаватися в багаж біля виходу на посадку.

Однак якщо зараз цей захід застосовується тільки на завантажених рейсах, то тепер основний предмет ручної поклажі доведеться здавати в багаж всім пасажирам, які не оформили послугу пріоритетної посадки, вартість якої починається від 5 євро в один бік.

Зверніть увагу: до поклажі, яку необхідно буде здавати в багаж біля входу в літак, застосовуються всі ті самі правила безпеки, що й раніше. Тобто в таку сумку не можна покласти гострі предмети, рідину в тарі об’ємом більше 100 мл тощо.
Детальніше про правила перевезення речей в авіатранспорті читайте в статті Консультація “СП”: що можна перевозити в ручній поклажі

Крім цього, з 1 листопада Ryanair збільшить мінімальну норму платного багажу (того, який одразу здається в багажне відділення) з 15 до 20 кг, одночасно знизивши мінімальний багажний збір з 35 до 25 євро.

Як повідомляв “Смак подорожника”, раніше про зміну правил перевезення ручної поклажі, починаючи з 29 жовтня, оголосив угорський лоукостер Wizz Air. Починаючи з цієї дати, на всіх рейсах Wizz Air скасовується плата за ручну поклажу та, відповідно, розподіл ручної поклажі на платну велику (56х45х25 см) і безплатну малу (42х32х25 см).

Тепер розміри ручної поклажі, яку можна безкоштовно взяти з собою в салон літака, у Wizz Air становитимуть не більш ніж 55х40х23 см, максимальна вага – до 10 кг.

Паралельно з 29 жовтня Wizz Air трохи змінює умови послуги пріоритетної посадки Wizz Priority. Пасажири, які її оплатили, крім можливості потрапити на борт літака в першу чергу і права провозити другий предмет ручної поклажі з габаритами до 40х30х18 см отримають також гарантовану можливість узяти в салон основний предмет ручної поклажі з габаритами 55х40х23 см.

Тоді як ручна поклажа інших пасажирів у разі нестачі місця на багажних полицях в салоні біля виходу на посадку може бути безкоштовно перереєстрована як багаж (тобто взяти її з собою не вийде – речі занесуть у багажний відсік і видадуть вам по завершенні польоту).

Читайте також:

Поради туристам: що робити, якщо в аеропорту пропав багаж

Facebook Comments

Прокоментувати