У “ДНР” зростає попит на послуги турагенцій. Ті зізнаються, що продають усе більше елітних турів в екзотичні краї

А ще недавно керівництво самопроголошеної "ДНР" запевняло, що "берег турецький" мешканцям "республіки" не потрібен

А ще недавно керівництво самопроголошеної “ДНР” запевняло, що “берег турецький” мешканцям “республіки” не потрібен

Серед мешканців окупованих районів Донецької та Луганської областей України (тобто в так званих “ДНР” та “ЛНР”) зростає попит на туристичні подорожі.

На такий висновок наштовхує повідомлення російської інфогрупи “Турпром” про те, що за останній рік  лише в самопроголошеній “ДНР” більш ніж удвічі зросла кількість турагенцій.

Про такі оптимістичні для “народної республіки” результати розповів гендиректор російської мережі турагентств “Рожевий слон” Алексан Мкртчян, який організував у Донецьку “туристичний воркшоп”.

“За підсумками візиту перше, що можна сказати – туристичне життя Донецької народної республіки, незважаючи ні на які обставини, успішно розвивається. У попередній наш візит до республіки, в липні минулого року, в ДНР налічувалося 20 турагентств. Зараз їх уже 54, причому туристичне життя розвивається не тільки в самому Донецьку, а й у таких містах як Горлівка, Харцизьк та Єнакієве“, – розповів Мкртчян.

Він також висловив задоволення тим, що “туристична сфера зустрічає повну увагу й розуміння з боку місцевих владних структур”.

Експерт переконаний, що туризм у “ДНР” має всі можливості “стати високорентабельною сферою”.

Щоправда, в “республіці”, м’яко кажучи, є невелика проблема з аеропортом. Нагадаємо, оновлений до чемпіонату Європи з футболу 2012 року Донецький аеропорт імені Прокоф’єва вже у вересні 2014-го мав такий вигляд:

донецький аеропорт вересень 5

Але це туристичну індустрію самопроголошеної структури не надто хвилює. Особиві надії як у “ДНР”, так і в “ЛНР” покладають на відкриття оновленого аеропорту в Ростові-на-Дону, заплановане на початок грудня.

За словами Мкртчяна, мешканці самопроголошених республік літають переважно з Росії й переважно в безвізові країни – такі як Туреччина, Таїланд, ОАЕ, Індія. А ще популярністю користуються тури власне в Росію та в Абхазію (яка, нагадаємо, є територією Грузії, окупованою Росією, як і український Крим).

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Із Ростовської області возять туристів на поля боїв “ДНР”

З огляду на вищесказане, в “ДНР” зростає й попит на туристичну освіту. Як запевняє гендиректор “Рожевого слона”, конкурс на відповідні спеціальності – близько чотирьох осіб на місце, “причому вступають студенти не тільки з ДНР і ЛНР, а й з України, адже вчитися в Донецьку, як і раніше, престижно“, – каже Мкртчян.

Звісно, можна було б вважати ці заяви винятково пропагандитстькими. Але як розповідають на правах анонімності турагенти, що залишилися працювати в “ЛДНР”, попит на їхні послуги там і справді зріс. Причому йдеться передусім про елітні тури – на Сейшели та Мальдіви, найкращі курорти Мексики, сафарі в Кенії тощо.

Зрозуміло, що купують такі поїздки не звичайні мешканці тієї самої Горлівки, а “вищі світу того” –  представники керівництва “республік” й наближені, а також високопоставлені бойовики – командири загонів так званого “ополчення”, які збили величезні статки на грабунках та контрабанді.

Читайте також у “Смаку подорожника”:

“Футбол, бізнес, нічне життя”. Booking рекомендує туристам донбаські готелі без жодних поправок на війну

Facebook Comments

.

Прокоментувати