У ЄС затвердили нову систему реєстрації на кордонах Шенгену, яка замінить штампування паспортів

Рада Євросоюзу у понеділок, 20 листопада, схвалила впровадження нової системи реєстрації в’їзду та виїзду на зовнішніх кордонах Шенгенської зони.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на сайт Ради ЄС.

Нова система в’їзду/виїзду (EES) реєструватиме інформацію про громадян країн, що не входять в ЄС. Зокрема, буде зареєстровано ім’я, проїзний документ, відбитки пальців, зображення особи, дата і місце, коли вона перетинає кордон або отримує відмову у в’їзді в Шенгенську зону.

Система дозволить як посилити, так і прискорити перевірки на кордонах, оскільки нова електронна система замінить штампування паспортів.

“Сильний контроль наших зовнішніх кордонів має важливе значення для функціонування Шенгенської зони. Система в’їзду і виїзду сприятиме поліпшенню зовнішнього прикордонного контролю, кращій ідентифікації осіб, що порушили термін перебування, і посиленню боротьби з тероризмом”, – заявив міністр внутрішніх справ Естонії Андрес Анвельт.

Система буде застосовуватися незалежно від того, чи потрібна віза особі, що перетинає кордон.

Тепер Раді ЄС та Європейському парламенту необхідно підписати ухвалену постанову. Підписаний текст буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС і набере чинності через 20 днів.

Очікується, що нова система запрацює у 2020 році.

Читайте також у “Смаку подорожника”:
Шенгенський кодекс про кордони: які документи можуть вимагати у вас на кордоні з ЄС
навіть за безвізового режиму

Facebook Comments

.

Прокоментувати