За півроку дії безвізу з ЄС ним скористалися понад 350 тисяч українців

 

За півроку від початку дії безвізового режиму з країнами ЄС співробітники Держприкордонслужби оформили 355 тисяч громадян України, які скористалися перевагами спрощеної системи виїзду.

Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

За офіційними даними, понад 128 тисяч українців використовували для подорожей за “безвізом” авіаційний транспорт, 227 тисяч – подорожували автомобілями і залізницею, ще незначна кількість громадян прямували через морські пункти пропуску.

В рамках безвізового режиму найбільше українців прямували через кордон з Польщею та Румунією – майже 90 тисяч та 65 тисяч осіб відповідно.

У ДПСУ зазначили, що в перші місяці дії безвізу спостерігався певний ажіотаж – в середньому прикордонники оформляли до 80 тисяч українців за місяць. Наразі спостерігається зменшення кількості подорожувальників у безвізовому порядку – у листопаді цей показник становив 32,5 тисячі осіб.

Водночас загальна кількість поїздок громадян України до європейських країн за три літні місяці 2017 року зросла на 10% порівняно з аналогічними трьома місяцями 2016 року.

У ДПСУ повідомили, що 157 пунктів пропуску оснащено сучасним біометричним обладнанням, у тому числі 97 пунктів пропуску – для контролю за відбитками пальців.
Створена прикордонним відомством система біометричного контролю функціонує в усіх авіаційних, міжнародних і міждержавних пунктах пропуску на кордоні з країнами ЄС.

Крім того, в рамках безвізу українські прикордонники отримали доступ до баз даних Інтерполу в 126 міжнародних і міждержавних пунктах пропуску. Це дало змогу з початку року виявити майже 2 тисячі розшукуваних осіб, 657 паспортних документів та 198 викрадених транспортних засобів.

Читайте також:
Три місяці безвізу: в ЄС не пустили лише 61 українця – менш як 0,03%

В Ecolines “свої правила” безвізу. У всієї сім’ї згоріли квитки в Болгарію,
але компанія обіцяє компенсувати

Facebook Comments

Прокоментувати